Příběh je velmi podobný druhému, 27 let

Příběh je velmi podobný druhému, 27 let. Při převodu Bernardesque podnikání není nic méně, než herní momenty. V něm vidí nový symbol Vinova; místa, kde vítězství je jediné, na čem záleží. Celý tento šum může rušit Federico. Je to jeden z těch starých školáků, kteří potřebují fotbal kvůli fotbalu – alespoň tak.

Baggio byl stejný. A on zůstal stejný: velký umělec, který se nikdy nestal vítězem.

Bernardeschi sám o sobě potřebuje Juventus na poli. Federico přidá oheň a barvy do hry, mechanizované tak, že na boku běží Manjukić. Je stejně dobrý v trekvarti a na obou bocích, technický, rozhodný a nepředvídatelný. Stane se taktickou zbraňou Allegri: s pomocí Bernardeských režimů se mění s takovou lehkostí, jako kdyby to nebyl fotbal – Lego.

A má fantastickou levici – to nejlepší v Itálii od doby Signori.

Říkají, že je “páchnoucí gobb”. Kdo se stane novým 10. “Juventusem” Foto: Sportfair, La Presse

Chcete-li odhalit tuto krásu, potřebujete důvěru. Bernardeski byl zvyklý na to. V Carrara, kde Michelangelo udělal mramor pro jeho Davida, a italský fotbal – Buffon, Federico volal Montellino. On byl první, kdo volal Paulo Souza poté, co byl přidělen Fiorentině. Ve 22 letech řekl trenérovi, že chce hrát trekvarti.

Ve Florencii bylo naplněno přání Bernardeschiho. V Turíně bude letět za takovou drzost. V některých “Miláně”.

Ale teď potřebuje Juventus. Více Douglas Costa, Szczasny, více centrálního záložníka. On je Ital, a on nikdy nesníval o “Barcelona”. Jeho cesta k ikonostazu v Turíně je kratší a spolehlivější než cesta Dibaly. Jeho nevýhody – nikdy neslyšená hymna a nestabilita Ligy mistrů – jsou rozhodovány důvěrou a talentem.

Nejdůležitější je, že opakuje způsob, jakým Baggio: umělec, který nikdy nevyhrál.