Pomsta se nekonala, Berdych na Kyrgiose nestačil. Skončil i Djokovič

„Nick hraje hodně dobře, má spoustu sebevědomí a úroveň jeho hry je mnohem vyšší než obvykle. Takže to pro mě bude velká výzva,“ řekl Berdych den před zápasem. A jeho slova se potvrdila. Kyrgios je momentálně opravdu na vzestupu. Výborně servíroval a připsal si třicet vítězných míčů, dvakrát více než Berdych.

Dvojnásobný finalista z Dubaje Berdych nevstoupil do zápasu ideálně. Začal dvojchybou a po nepřesnostech ztrátou servisu. Vzápětí sice vedl při podání Kyrgiose 40:0 a pak měl ještě jeden brejkbol, ale neuspěl. Víc šancí na zisk soupeřova podání už nedostal.

Berdych byl většinu zápasu v defenzivě. Soupeř měl rychlejší údery a český tenista se často jen marně natahoval po míči.Kyrgios si nechal v prvním setu na kurtu ošetřit záda, ale ze své razance neslevil. Podruhé přišel Berdych o servis v deváté hře druhé sady a Kyrgios čtvrtfinále ukončil desátým esem.

„Hraje skvěle a veze se na vlně. Teď je složité ho zastavit,“ citoval Berdycha server ATP Tour. „Hraje sebevědomě a přesně tohle jeho hra potřebuje.“

Svérázný Australan si ve druhém setu dovolil i jednu drzost. Před lehkou smečí po odskoku míče od země kousek u sítě udělal na kurtu efektní otočku. Celkem nasbíral 33.hráč žebříčku třicet vítězných míčů, dvakrát více než Berdych.

Kyrgios, který v Marseille získal svůj první titul na okruhu ATP, se před zápasem s Berdychem v Dubaji necítil dobře. „Asi jsem se večer trochu otrávil jídlem a nebyl jsem v nejlepší formě. Výkon mě proto překvapil. Tomáš je pracovitý hráč, nebezpečný a velký profesionál, takže jsem rád, že jsem dokázal předvést tak skvělé představení. Povedlo se mi využít šance, které přišly,“ dodal Australan.

Přemožitelka Kvitové je v Dauhá v semifinále

Přemožitelka Petry Kvitové Jelena Ostapenková si na tenisovém turnaji v Dauhá zahraje semifinále.Den po vítězství nad dvojnásobnou wimbledonskou šampionkou osmnáctiletá Lotyška porazila i Číňanku Čeng Saj-saj a dosáhla největšího úspěchu v dosavadní krátké kariéře.

Mezi nejlepší čtyřkou byla zatím pouze jednou loni na menším turnaji v Québecu, kde postoupila až do finále.

Ostapenková, které patří ve světovém žebříčku 88. místo, zvítězila nad Čeng Saj-saj 6:4, 6:3 navzdory 45 nevynuceným chybám. Díky agresivní hře od základní čáry tuto nelichotivou bilanci vynahradila 33 vítěznými míči.

„Nejdříve jsem myslela, že tu budu hrát kvalifikaci, ale najednou jsem byla v hlavní soutěži. Zlepšuju se každým zápasem a mám radost, že jsem pořád tady,“ řekla Ostapenková.V dalším utkání ji čeká lepší z dvojice Garbiňe Muguruzaová – Andrea Petkovicová. Postupem do finále by Ostapenková vydělala téměř 260 tisíc dolarů, bezmála tolik co za dosavadní kariéru.