Po 33 kolech, Chelsea má 66 bodů

Šest týmů z Anglie nebude

Teoreticky je momentálně situace, kdy oba anglické kluby mohou vyhrát Euro pohár. Například, “Tottenham” Champions League a bude mít páté místo, a “Chelsea” bude nejlepší v Evropské lize a skončí šestý v Premier League. Tedy na papíře bude vydáno, že formálně šest týmů z Anglie by mělo spadat do hlavní evropské soutěže, ale tato podmínka je upřesněna v evropských pravidlech soutěže – ne více než pět týmů z jedné asociace do Ligy mistrů. V tomto scénáři to bude šestý extra, i když se umístí na čtvrtém místě v Premier League.

Chelsea

Po 33 kolech, Chelsea má 66 bodů, ale je to velmi brzy pro fanoušky “modré” se radovat. Za prvé, Londoners mají hru pouze v domácích hrách, a za druhé, kalendář je nejhorší mezi konkurenty. Zítra Chelsea navštíví Liverpool, za dva týdny – odlet do Manchesteru United. V cíli dva velmi těžké uchazeče. Začátkem května budou hráči Sarry hrát doma proti finalistovi turnaje England Cup ve Watfordu a v posledním kole odejdou do Leicesteru, který navrhl čtyři vítězství v řadě s novým trenérem Brandanem Rodgersem.

Chelsea má vlečku přes Europa League. Ve druhém nejvýznamnějším evropském poháru mají londýnští hráči v semifinále jednu nohu, kde budou s největší pravděpodobností hrát proti Benfici. Zdá se, že je to díky lize Europa, která se dostane do Ligy mistrů.

Je zvláštní, že oddělení Mauricio Pochettino obecně byla na tomto seznamu. Před dvěma měsíci dali bookmakerům koeficient 1,01 k tomu, že „podněty“ půjdou do Ligy mistrů již počtvrté v řadě. Situace vyšla mimo kontrolu v předvečer stěhování na nový stadion. Tottenham Hotspur skóroval jeden bod v pěti hrách. Tým však nemá žádné hrozné problémy. To lze vidět v Lize mistrů. Druhým důležitým plusem je kalendář.