On byl všude: Zlatan vyhrál v Nizozemsku

Co se týče národního družstva, dosáhl Brazílie více než 60 gólů a Peleův rekord hrozí, že padne kdykoli. Vzpomínáme si na velikost Ronalda, ale Neymar ho může snadno obejít – má jen 26 let.

9. Philip LAM

Nejlepší hráči, kteří nezískali Zlatou kouli

Opět ochránce, ale Lam nebyl jako nikoho. “Kouzelný trpaslík” pro svou kariéru podařilo navštívit nejlepšího obránce na obou bocích a jednoho z nejlepších midfieldů. Hovoříme nyní o Bavorsku a německém národním týmu.

Hardy, technický a inteligentní, Lam nebyl jen vůz – byl to personifikací velikosti německého národního týmu, který vzal světový pohár v roce 2014. Pokud by Fabio Cannavaro z Itálie mohl vyhrát v roce 2006, nebyl důvod, proč si takovou čest nezasloužit.

8. Zlatan IBRAHIMOVICH

Nejlepší hráči, kteří nezískali Zlatou kouli

Není to největší na světě (ačkoli my to neříkáme za přítomnosti Švédska), ale možná nejvýznamnějšího autora zázračných hláv, Ibrahimovič je považován za jednoho z nejsilnějších útočníků své generace. Nikdo nemá skoro jako on, a jeho vize a vynalézavost neznají žádné hranice.

On byl všude: Zlatan vyhrál v Nizozemsku, Itálii, Španělsku, Francii a Anglii. V Lize mistrů dosáhl 48 bodů, ale ve finále se neobjevil – nešťastné opomenutí. Možná proto proto porota Zlatého míče ignorovala.

7. Thierry HENRY

Nejlepší hráči, kteří nezískali Zlatou kouli

S náležitým respektem k Michaelovi Owenovi, který v roce 2001 získal Zlatou kouli, bude jeho vítězství navždy připomínáno jako anomálie. Byl dobrý, ale každý, kdo sledoval fotbal v devadesátých letech, by řekl, že Henri je zcela odlišná úroveň.

Vysoká rychlost, technická a plynulá, Francouz byl ve svých nejlepších letech nezastavitelný. Svou kariéru skončil ve stavu nejlepších útočníků Arsenalu a Francie a má všechny trofeje ze Světového poháru do Premier League a FA Cupu. S Barcelonou získal výšky.

Henriho nejlepší výsledek na Zlatém míči byl druhý v roce 2003 pro Nedveda.