Od Courtois do Sanchezu. Symbolické tým poražení sezóny

Red Devils prohráli 7 z 13 her, když Fred odešel na základnu. Šakhtarův bývalý záložník mohl občas vydat skvělý zápas, stejně jako v prvním utkání proti Barceloně ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Ale toto je výjimka z pravidla. V drtivé většině případů 26letý brazilec beznadějně ztratil konkurenci Herrera, Matic nebo McTomini.

S přesunem do Premier League se nepodařilo ani v De Bruyne. S největší pravděpodobností to bylo v jeho druhé sezóně v Anglii, že by Fred skutečně prokázal svou vysokou kvalifikaci.

Mesut Ozil, Arsenal

Od Courtois do Sanchezu. Symbolické tým poražení sezóny

Jednou Ozila byla volána jedním z nejlepších hráčů na planetě. Němec tureckého původu pomáhá v kariéře ještě více než Xavi.
Ale teď je záložník patetickou parodií té první. Možná byl tak ovlivněn skandálním odchodem z německého národního týmu. A možná je to trauma. Každopádně, když bývalý záložník “Real” vstoupí do pole – rozpouští se jako cukr v čaji. Prostě neviditelný.

Publikace Times jednou označila Ozilu za „hodně zlovolného“, což znamená „rozptýlené“, „zlé“. Unai Emery pod sílou znovu oživit kariéru 30 letého mistra světa. Zvláště proto, že dal instrukce od Ozila osobně Mourinho:
„Mesut se mnou hrála fantasticky. V případě Emery to není daleko od případu. Cítím, že Ozil je hráč, který potřebuje metodu mrkve a hůlky. Pokud jste s ním jen milující, ztratíte jeho přirozenou agresi. Není však fyzicky nejsilnějším a agresivnějším hráčem.

Pokud jste však s ním příliš tvrdý a zapomněl, že také potřebuje malou péči a malou lásku, nenajdete tu správnou rovnováhu. “

Tady je někdo kdo, a Ozil je špičkový hráč a on je ještě užitečný pro Arsenal.