O pět let později sám Mourinho nebyl schopen

Přesto Alexis zůstal na poli za celý zápas a Lingard byl změněn jen když United unikl.

Odklad s náhradami

V roce 2013 “Real Madrid” Mourinho vyřazil “Manchester” v poslední sezóně Sir Alex kvůli tomu, že portugalština správně změnila taktiku během zápasu. Po kontroverzním vyřazení Nani, zatímco Fergie hodil ruce a matka Chakyr, Moura uvolnil Modricu místo Arbeloa, Chorvat změnil zápas a vyrovnal skóre.

O pět let později sám Mourinho nebyl schopen odpovědět na to, co se dělo a zaplatilo cenu. Hra “MJ” byla definicí zoufalství, ale portugalští se chovali klidně, jako kdyby bylo všechno zamýšleno a bok po boku se svým protějškem blikalo se jiskrou. Namísto Fellainiho pustil Pogbu, který také nevypadal zdravě a mylně se mýlil v základních programech, zatímco chytrý Juan Mata se objevil na poli 15 minut před koncem utkání, když Sevilla už vstřelil a United musel dvakrát bodnout.

Je to o to víc překvapující, že José se před týdnem podařilo obrátit průběh zápasu proti Crystal Palace, který vypálil Rashforda (vlevo) a Mat, kteří se svým jemným ozubením a pohybem mezi jednotlivými liniemi udělali, že United bliká v hlavě brány. Proti Sevillě se zdálo, že United je tým, který doufá, že bude do pokutového souboje, a jeho trenér není připraven na to.

Slova po zápase

Mourinho vypadal stejně naprosto apaticky po píšťalce, aniž by musel uznat, že on i hráči úplně selhali nejdůležitější zápas sezóny.

“Seděl jsem ve stejném křesle jako trenér z Porto, když United vyletěl ven. Byl jsem tady a jako skutečný trenér, “a United byl venku.” Proto si nemyslím, že je to pro klub něco nového. Nemám žádnou lítost. Udělal jsem co mohu, hráči udělali všechno, co bylo v jejich moci. Snažili jsme se, ale ztratili. To je fotbal “, – Jose se protiřečí. Koneckonců, teď sedí v jiné židli a koučuje další tým. Takže by se výsledky neměly odrážet v jeho prospěch, pokud bude s touto analogií vázán?