Nejlepší ukazatel dopředu byl zaznamenán

Nejvíce zkušený Ital je první a daleko od posledního hráče v poli. Na rozdíl od Speroniho a Drobného, ​​Pelissie stále těží z jeho týmu, Chievo, kde se pohyboval jako 21letý chlapec. Je zvědavé, že Pellisie, který v roce 2009 strávil jeden zápas pro hlavní italský národní tým (hrál gól proti týmu Severního Irska v té době), hrál s Yellow-Blue v Serii B a dokonce ani nepřemýšlel o pokračování své kariéry jinde.

Nejlepší ukazatel dopředu byl zaznamenán na konci sezóny 2007/08, kdy Sergio kopl 22 gólů v druhé nejsilnější italské divizi v Itálii. Co se týče Serie A, tam byly jeho bombardovací úspěchy mírně sníženy v nejvyšší ligové soutěži – italština dosáhla svých maximálních výsledků v roce 2006 a 2009, když třikrát zasáhla brány soupeřů za sezónu.

4. Stefano SORRENTINO (Itálie, 28.3.1979, 39 let)

Odmítnutí odchodu do důchodu. Top 10 nejstarších fotbalových hráčů mistrovství Evropy

Zvýšený v systémech “Lazio” a “Juventus”, brankár podnikl první kroky na profesionální úrovni v táboře “Torino”, což je nejhorší nepřítel “staré paní”. Jako součást “býků” Sorrentino nahlas oznámil své pozoruhodné schopnosti a získal pozvánku na řeckou AEK.
Italský neuspěl v Grécku – po dvou po sobě jdoucích služebních cestách do španělského Recreativo a Chieva se fotbalista rozhodl usadit se v klubu z oblasti se stejným jménem ve Veroně. Poté, co ztratil 4 roky na dostatečně vysoké úrovni, přestěhoval se do Palerma ze Serie B a pomohl mu vrátit se do nejvyšší divize. Nicméně “Chievo” pokračoval v povzbuzení Sorrentina s nostalgickými obrazy, takže v roce 2016 ukončil smlouvu se sicilským klubem a znovu vstoupil pod praporem “létajících oslů”. V současné době je Sorrentino hlavním strážcem brány “Chievo”, která se podařilo zúčastnit 11 zápasů Serie A.