Nejlepší hráči, kteří nezískali Zlatou kouli

Arjen Robben by byl považován za největší talent jeho generace, ne-li pro Messi s Ronaldem. Dokonce i přes zranění byl Holanďan rychlý, technický a nepolapitelný. Je mu nyní 34 let a stále se vyhýbá mladým obráncům.

Jeden problém – Arjen na dlouhou dobu nemohl získat velkou trofej. Ztratil ve finále Ligy mistrů a Světového poháru. Teprve v roce 2013 nakonec pomohl “Bavorsku” vyhrát Ligu mistrů. Byl to rok, kdy měl vyhrát, ale Bayern podpořil Franck Ribery, který skončil třetím hlasem. Robben nikdy nebyl ani v prvních třech.

5. Luis SUAREZ

Nejlepší hráči, kteří nezískali Zlatou kouli

Jen málo by argumentovalo tvrzením, že Luis Suarez je nejlepší “čistý” útočník své generace. Jeden z jeho talentů téměř dovolil Liverpoolu oslavit vítězství v lize. V Barceloně zvládl nemožné – získat důvěru Messi, která s útočníky dobře nehrál. Argentinský sám údajně požádal o změnu stylu hry týmu, takže Suarez byl na místě útoku.

Ve Španělsku dosáhlo Uruguaye všechno. Jen jedna věc selhala – dostat se ze stínu velkého hráče.

4. Gianluigi Buffon

Nejlepší hráči, kteří nezískali Zlatou kouli

Brankář vyhrál zlatou kouli jen jednou – v roce 1963 uspěl Lev Yashin. A pokud se Buffon nestane druhým, nastane otázka, je to v zásadě možné. Dlouhá kariéra, stabilita, spolehlivost – italština má všechno. Kdo může říci, že není skvělý?

Ano, pořád nemá zlato z Ligy mistrů. Možná, že v případě vítězství se něco změní. Mezitím se Buffon dostal nejblíže k ceně v roce 2006, kdy na mistrovství světa chyběl více než dva góly. Poté byl překonán krajan Fabio Cannavaro.