Nejčastějším hráčem v historii Manchester United

“Golden Ball” nemůže přitáhnout pozornost. Zvláštní “Oscar” světa fotbalu zůstává nejžádanější osobní odměnou a symbolem “elity”. V roce 2018 Golden Ball konečně nedostal Messiho a Ronalda. Jejich hegemonie je v minulosti – pamatujme si ty, kteří si zasloužili uznání nic méně.

12. Sergio RAMOS

Bez ohledu na to, co si myslíte o kapitánovi Realu Madrid, nemůžete popřít, že je Ramos úspěšným hráčem. V 32 letech je majitelem téměř všech stávajících trofejí a medailí. Není to jen nenahraditelná část jeho klubu, ale také země – pro Španělsko má již 161 zápasů.

Ano, obhájci občas vyhrávají takové ceny. A kdyby někdo měl šanci získat zlatou kouli, je to Ramos díky technice a hojnosti gólů na jeho účtu. Bez něj nelze vidět “královský klub” několika šálků, ale Ramos nebyl ani zařazen do prvních tří. Jak to vysvětlit?

11. Ryan GIGS

Nejčastějším hráčem v historii Manchester United. Skutečnost, že Velký velšský nikdy nedostal Zlatý míč, je překvapivý – zpravidla jasné křídla, jako je ten, jsou prvními v souladu s touženou trofejí.

Je to však tak úžasné? Giggs byl rychlý a technický, ale co je důležitější, nedal se dlouho. Jak dlouho hrál za svůj oblíbený klub, je z něj oblíbený. Neměl jednu nebo dvě období, kdy se Giggs zdál být bůh – měl desítky let. 13 podmořských titulů, dvě poháry Ligy mistrů … bylo dostatek důvodů k tomu, aby se stal středopravcem.
Nejlepší hráči, kteří nezískali Zlatou kouli

10. NEIMAR

Pokud byl Giggs milován, vztah k Neymaru je smíšený. Nicméně, talent je talent, a nikdo nebude popírat neuvěřitelný talent brazilského. V Barceloně vypadal skvěle i na pozadí Messi a Suarez. Bez ní by se osudové vítězství nad PSG nestalo s skóre 6: 1.