Neimar přišel do týmu v roce 2013

Brazilci

Neimar přišel do týmu v roce 2013. Jedním z hlavních faktorů byla přítomnost velké skupiny brazilských hráčů. Pak se všichni obávali, že Neymar nenajdou společnou řeč s Messi a krajany vedených Alves museli pomáhat mladým hráčům integrovat do evropského fotbalu.

Brazilci jsou lidé milující svobodu. Stejně jako všichni ostatní mají své vlastní tradice, znakové rysy. Obecně platí o mentalitě. Stačí, když si vzpomenete na stejného Dani Alvesa a jeho odchod z Juventusu. Brazilián před finále Ligy mistrů zapnul hudbu a začal tancovat. Na jedné straně je velký počet hráčů z jedné země – časová bomba. Na druhou stranu, zvláštnost osamělosti je velmi špatná pro morálku hvězdných hráčů.

Když Neymar přišel “Barcelona” týmu byli Dani Alves, Adriano, později spojený Douglas a Rafinha Alcantara. Merry Alves vlevo, Adriano má tým tam, Rafinha budou s největší pravděpodobností opustí tým při hledání shody praxi … Neymar potřebuje krajany, a to nejen v šatně, ale i na hřišti. Z toho důvodu došlo k přeměně Barcelony na brazilský trh: Coutinho, Lima, Paulinho – nikdo nepodepsal Barcu.

V PSG Neimar čeká na mini-Brazílii. Alves, Marquinhos, Silva, Lucas – nejvyšší brazilští fotbalisté. Pět Brazilců ve startovní sestavě – ne život, ale pohádka pro Neimara.

Financování

Peníze nejsou hlavním motivem Neimara, ale jsou velmi důležité. Španělští daňoví úředníci mučili fotbalová hvězda země. Messi dostal podmíněný trest, Ronaldo nemůže po daňovém skandálu vyčistit. Před několika lety byl Neymar nucen uhradit obrovskou pokutu za nezaplacení daní. Stav neustálého napětí ve finanční sféře.

Proč Neimaru utíkal z Barcelony v PSGFoto: Cíl, Sky Sport

V Paříži získá Neimar podstatně více. Možná ještě víc než Lionel Messi, že v “Barceloně” je v zásadě nemožné. Navíc fotbalista přestane dostávat daňové služby a vyhrožuje nekonečným soudním řízením. Navíc Neimar a jeho otec dostanou značné bonusy na předplatné. Podle pověstí, jen pro brazilský k podpisu smlouvy bude vydělávat tolik jako někteří hráči hvězdy vydělávají v jeho kariéře – 50 milionů eur.