Možná je Arsenal na nejlepším místě mezi anglickými čtyřmi soutěžícími

Na ztracených bodech jsou to „podněty“, které jsou stále na třetím místě. V šesti zbývajících zápasech jsou soupeři velmi průchodní: „Huddersfield“, „Brighton“, „West Ham“ a „Everton“ – ve svém oboru, odchod do nemotivovaného „Bournemouth“ a jediná výjimka ze seznamu – hostující bitva s „Manchester City“. Pokud si představíme, že Tottenham Hotspot bude mít 15 bodů, pak je to záruka vstupu do Ligy mistrů.

„Spurs“ se stále účastní Ligy mistrů, kde vyhráli první zápas proti Manchesteru City, ale stále ještě nevěří ve své vítězství v turnaji.

Důležitý bod – Harry Kane byl venku před koncem sezóny. Samozřejmě je to mínus, ale středověké „podněty“ byly v této sezóně klidně zbity i bez vůdce.

Arsenal

Možná je Arsenal na nejlepším místě mezi anglickými čtyřmi soutěžícími. Londoners už nemá jeden zápas proti soupeřům z Top 6, a dokonce i hra je v rezervě. Na druhou stranu, tým Unai Emery hraje na párty nechutně. Stačí si vzpomenout na zápas proti Evertonu. Před Arsenalem odjíždějí do Watfordu, Wolverhamptonu, Leicesteru a Burnley. Doma hrát proti Crystal Palace a Brightonu.

Druhá cesta k Lize mistrů prostřednictvím Europa League. Pokud si tým udržuje výhodu dvou gólů v Neapoli, pak se v semifinále s největší pravděpodobností setká s „Valencii“.

„Arsenal“, aby bylo možné proniknout do Ligy mistrů, je žádoucí vyhrát alespoň pět zápasů ze šesti v Premier League. Vzhledem k výsledkům “střelců” proti středním rolníkům se úkol nezdá být jednoduchý.

Manchester United

V Anglii, masakr pro Ligu mistrů. Kdo je v prvních čtyřech?

Pohádka o Ole Gunnar Solshera skončila. Manchester United pohřbil sezónu se dvěma porážkami proti Wolverhamptonu. Druhý v šampionátu, s největší pravděpodobností, bude rozhodující. Spojení za ztracené body za Chelsea o dva body. Sulschereův tým nemusí mít ani šest vítězství v šesti setkáních, ale je zde plus – formálně, všechno je v rukou „ďáblů“.