Messi za vulgární nadávky s tvrdým trestem: VIDEO, které usvědčilo argentinskou superhvězdu!

ZÜRICH – Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) uložila Lionelovi Messimu čtyřzápasový distanc na mezinárodní úrovni a pokutu 10 tisíc švýcarských franků.Spor však vyvrcholil až po závěrečném hvizdu, kdy se Messi pustil do arbitra slovníkem, jaký byste od něj nečekali!

Svým hrubým vystupováním zastínil i svou pozici hrdinu utkání, když v 16. minutě z pokutového kopu v domácím duelu s Chile rozhodl o nejtěsnějším triumfu Argentiny.

Televizní záběry usvědčily 29-letého hvězdného ofenzivního hráče z toho, že během vítězného zápasu v Buenos Aires proti Chile (1: 0) v rámci jihoamerické kvalifikace o postup na MS 2018 do Ruska verbální urazil rozhodčího údajně slovy: “Jdi do prdele, tvoje máma je pi * a!”

Brazilský arbitr neuvedl incident do zápisu.Messiho rozhněvala v závěru utkání signalizace asistenta rozhodčího, podle kterého fauloval soupeře. Vzápětí začal rozhazovat rukama a arbitrovi adresoval neslušné výrazy.Po zápase si s ním odmítl podat ruku. “Verdikt koresponduje s předchozími rozhodnutími v analogických případech,” uvedla ve stanovisku FIFA.

Argentina s 22 body figuruje na třetím místě v tabulce jihoamerické části eliminace o postup na MS 2018, v aktuálním cyklu jí zbývá odehrát pět utkání a v boji o světový šampionát to bude mít ještě mimořádně náročné. Kromě ofenzivního klenotu totiž Argentině aktuálně chybí i hvězdy jako Javier Mascherano, Gonzalo Higuaín, Lucas Biglia a Nicolas Otamendi. Messiho trest se vztahoval i na úterní kvalifikační duel na hřišti Bolívie.