Mauricio Pochettino je Spurs mají rovnováhu položit nárok na nárok proti Manchester City

Fergusonův výrok byl na chvíli zastaralý a někteří z jeho týmu Manchester United mu to pomohli. Vzhledem k tomu, že v roce 1992 byla nejvyšší divize v Anglii vydražena jako Premier League, tým s nejlepším útokem skončil jako šampioni častěji než tým s nejlepší obranou. Tento trend se však v posledních letech stal výraznějším, protože zákonodárci a mnoho vedoucích trenérů se snažili podpořit bodování.Nejvýraznější obrana byla odměněna titulem Premier League pětkrát v sedmi sezónách v letech 2003 až 2009, ale pouze dvakrát v sedmi sezónách od té doby. Mauricio Pochettino čelí Guardiole jako rovnocenná rivalita narozená v Barceloně Čtěte více

< p> Pochettino nepotřebuje připomenout, že jeho tým skončil třetí poslední termín, navzdory tomu, že má společně s United (nejtěžší, ne-li pro bezvýchodnou porážku 5-1 v Newcastlu v poslední den, který by byl nejtěžší, nejtěžší, pokud by to bylo nejtěžší) věděli, že v horní části stolu nemohou předjíždět Leicester). Ale také ví, že Manchester City skončil čtvrtý, přestože byl nejlepším střelcem.

Jde o rovnováhu.V této sezoně má City nejostřejší útok Premier League a Tottenham je nejpevnější obrana – výsledek nedělní soutěže, a možná i tohoto titulního závodu, bude určen tím, na které straně bude nejlepší rovnováha mezi oběma.Vzhledem k tomu, jak keltský vystavoval křehkost města v Lize mistrů ve středu, která může být stále Spurs.

Co dělá Pochettinův trik tak obdivuhodným, je to, že přeměnil Tottenham na nejlepší obránce ligy, aniž by z nich udělal defenzivní tým. se. (Transformováno není přehánění: v sezóně před příjezdem Argentiny na White Hart Lane před dvěma lety, Spurs měl nejhorší obranný rekord v horní polovině stolu a připustil více gólů než odsunul Hull City.)

Ostruhy mohou být mimořádně těsné, ale často je to jejich tvořivost, která je očividná, a to nejen díky útočníkům, jako jsou Dele Alli, Christian Eriksen, Harry Kane, Érik Lamela a Son Heung-min, ale také kvůli nájezdům jejich plných sil. záda a provokativní průchod středem Toby Alderweireld.

Existuje několik klíčů k Tottenhamovu obrannému zlepšení.Kritický byl příchod Alderweirelda v létě 2015. \ t Jeho klidná dokonalost a jeho porozumění s jeho kolegou Belgičanem Janem Vertonghenem, s nímž hrál od té doby, co byl pár spolu v Ajaxu, dal Pochettino konzistenci v centrální obraně, v oblasti, kde musel v první sezóně sekat a měnit.To umožnilo manažerovi inovovat tím, že tlačil Erica Diera do středu pole, kde hráčova inteligence a dynamika poskytly další vrstvu ochrany. \ TPep Guardiola: Mauricio Pochettino Tottenham je jedním z nejlepších světových manažerů. \ T nadměrná zátěž na Diera – a dychtivý udržet všestranný 22letý k dispozici pro další využití v případě potřeby, stejně jako to bylo proti Sunderlandu před dvěma týdny – Pochettino posílil své možnosti ochránce středů tím, že v létě ocenil Victor Wanyama z Southamptonu . Keňan již zvýšil standard ještě vyšší a ukázal, že sedací záložník je nesprávný název: Opta statistiky ukazují, že on pokryl více terénu a udělal více bojů než kterýkoli jiný hráč Spurs.

Hnutí je životně důležité; Pochettino se osvědčil jako odborný choreograf.Tigerské lisování celého týmu Spurs ztěžuje jejich útok, pozoruhodně vede vedoucího Watfordu, Quique Sánchez Flores, aby je přivítal jako zvířata po jeho boku, která byla lovena v loňské sezóně na White Hart Lane.

Lisování je snazší – a ambicióznější a riskantnější – tím, že obránci Tottenhamu tlačí velmi vysoko, soupeři soupeří, ale nechávají Spurs zranitelnější vůči jakémukoli protivníkovi, který je natolik silný, aby mohl útoky stejně snadno nasadit. „Musíte nést určitá rizika, aby soupeř dostal protiútok, aby přinutil některé šance, ale je to o vaší filosofii a myšlence,“ říká Pochettino.

Jeho tým je dost sebejistý na to, aby tak riskoval, protože je to tak kvalifikovaný a dobře cvičený a protože jejich brankář je Hugo Lloris. „Brankář je velmi důležitá funkce, protože když je obranná linie vyšší, musí být mimo box,“ říká Pochettino. „Musí být soustředěný a ostražitý k tomu, co se děje za zadními čtyřmi.“

Pokud Guardiola zdědila v Manchesteru City hlídače, jak rychle odchází z řady a jak se s jeho nohama obdivuje, jak je Lloris, pak se Katalánci mohli vyhnout všemu, co se Joe Hart obtěžoval a nemusel si koupit Claudia Bravo.Guardiola však může svým hráčům říct, aby se pokusili poučit se z obrany Tottenhamu, zatímco se snaží odhodit.