Martin táhl s Košicemi sérii 16 výher. Jsme rádi, že jsme to zlomili v play-off, říká Koyš

MARTIN. Unavení, ale spokojeni odcházeli hokejisté MHC Martin z Košic. Důvodem bylo vítězství v druhém čtvrtfinálovém utkání play-off hokejové Tipsport ligy, ale zejména průběžný stav 1: 1 na zápasy.

Ten dosáhli poté, co ve druhém souboji výrazně změnily výkon a soupeře zdolali zejména pevnou defenzivu. Kvalita je na straně Košic

První zápas čtvrtfinálové série mezi HC Košice a MHC Martin vyzněl podle papírových předpokladů. Košičané vyhráli 4: 0.

I druhý duel vyzníval v jejich prospěch. Domácí se ujali vedení již v 49. vteřině.To byl vlak ostatně jediný přesný zásah Košičané v zápase.

První třetina byla velmi špatná . Po ní jsme si však řekli v kabině jisté věci a do druhé třetiny jsme šli se vztyčenými hlavami. Řekli jsme si, že máme čtyřicet minut, do kterých dáme vše, & quot; uvedl útočník MHC Martin Jaroslav Markovič.

V polovině zápasu se to naklonilo na naši stranu, lépe nám šli nohy. Dali jsme na 1: 1 a od té doby jsme se vezli na vlně. Přidali jsme další gól a celkově jsme podali oduševnělý výkon.Od začátku jsme věděli, že to musíme ubojovať kolektivním výkonem, & quot; pokračoval.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Košice si zkomplikovali sérii, doma nečekaně prohráli s Martinem

Hráčská kvalita je asi na košické straně, ale ta bojovnost a srdíčko musí být na naší. Dnes jsme to ukázali.To musí být naše jediná cesta, doplnil.Potešil fanouška

Zkušený útočník je jedním z mnoha martinských odchovance v současném kádru MHC ai jeho ostřejší slova v první přestávce zabrali.

Šli jsme do Košic s cílem dosáhnout alespoň jedno vítězství. To jsme splnili a teď si dáme druhý cíl před domácími zápasy. Ty budeme chtít vyhrát. Košičané to však určitě nezabalil. Předpokládám, že přijdou nabuzení, ale věřím, že to doma zvládneme, poznamenal Markovič.

Útočník MHC se v první třetině prezentoval milým gestem, kterým potěšil jednoho z nejmladších diváků.Puk, který z ledové plochy odletěl na střídačku hostů daroval mladému divákovi.

Malý chlapec měl o něj zájem a já jsem si řekl, že jde o to, aby se lidé bavili. Tak jsem mu ho dal. Přineslo nám to štěstí, tak asi budu celou sérii vyhazovat puky na tribunu, žartoval.Ukončili negativní sérii ”

Již v sezóně jsme s nimi hráli několik vyrovnaných zápasů, ale prohráli jsme všechny. Teď jsme rádi, že jsme to zlomili právě v play-off. “Patrik Koyš o ukončení šestnásťzápasovej série proher proti Košicím

Martinčania se v Košicích mohli spolehnout i na podporu věrných fanoušků, kteří je přišli povzbudit na východ republiky .Vítězstvím ve druhém zápase jejich mimořádně potěšily a vzájemnou radost si chtějí dopřát i ve středu či čtvrtek, kdy jsou na programu zápasy číslo tři a čtyři.

V prvním zápase jsme je asi trochu zklamaly. V druhém jsme to chtěli odčinit a už teď se na ně velmi těšíme. V domácích zápasech budeme chtít bojovat i pro ně. Věřím, že play-off bude pro nás ještě velmi zábavné, dodal Markovič.

Doufám, že oba zápasy budou vyprodány. Diváci jsou našim šestým hráčem a věřím, že přijdou v hojném počtu.Ukázali jsme, že hokej umíme hrát a doma budeme chtít potvrdit tuto cennou výhru z Košic, řekl Patrik Koyš.

Martinčania dali vítězstvím 2: 1 zapomenout na dlouhou sérii šestnácti výher s Košicemi za sebou. & Quot; Již v sezóně jsme s nimi hráli několik vyrovnaných zápasů, ale prohráli jsme všechny. Teď jsme rádi, že jsme to zlomili právě v play-off, dodal Koyš.