Los byl docela milosrdný

BRATISLAVA. Včerejší los v Bratislavě přisoudil našim skupinu, ve které jsou loňské mistryně Evropy do 18 let ze Španělska.

Družstvo z jihu Evropy favorizuje i nový slovenský trenér ženských družstev do 18 a 19 let Černohorec Željko Vukicevic. “Mohou zamotat hlavu i zámořským favoritem z USA, Brazílie, Austrálie. Korejka jsem viděl předloni na MS v Tunisku. Jsou velmi rychlé, dokáží hrát dlouhé minuty pressing po celém hřišti, výborně střílejí z dálky. Sílu Argentiny neznám. Ze základní skupiny můžeme postoupit, je v našich silách zdolat Koreu i Argentinu. Více si předpovědět netroufám.Jsem však optimista, protože máme dobré družstvo s více talentovanými hračkami. Musíme tvrdě pracovat. Dívky i všichni kolem nich musí uvěřit, že můžeme cosi dokázat, “řekl nám Vukicevic telefonicky z Podgorice.

Černohorec získal s juniorka a kadetky Srbska a Černé Hory v letech 2001 – 2006 tři tituly mistryň Evropy a dvě stříbra. Vukicevic už měl s širším kádrům dvě kratší soustředění v Košicích. Jeho asistentkou je bývalá úspěšná reprezentantka, dnes trenérka Viktorie Košice Iveta Bieliková.Právě v její družstvu působí nejvíce hráček z výběru, který se připravuje na MS.

Sportovní ředitel mezinárodní basketbalové federace (FIBA) Bratislavčan Ľubomír Kotleba na tiskové konferenci po losu řekl, že světová organizace (druhá největší s 212 zeměmi, volejbalová sdružuje 214) finačně pomáhá organizátorem šampionátů v juniorských a mládežnických kategoriích. “Naší filozofií je – seniorské mistrovství si mají vydělat na sebe i přispět do pokladny FIBA. Z toho pak financujeme mladší kategorie, “upřesnil.

České basketbalové asociaci přispěje FIBA ​​262 tisíc dolary. Největší položkou jsou televizní přenosy.Povinností organizátora je kompletně snímat přímo každý zápas.

Program našich ve skupině – 26. července: Korejská republika, 27. července: Španělsko, 28. července: Argentina. Složení skupin

A: Španělsko, SLOVENSKO, Argentina, Korejská republika

B: USA, Litva, Čína, Pobřeží slonoviny

C: Srbsko, Kanada, Česko , Japonsko

D: Brazílie, Austrálie, Švédsko, Mali