Liverpoolu vyhrál šlágr žolík, Arsenal bez Čecha dostal tři góly

Shaqiri byl na hřišti sotva tři minuty, když se k němu odrazil míč po zásahu hostujícího brankáře.Švýcarský záložník ho ze 14 metrů napálil, ránu tečoval Young mimo dosah De Gey.

Liverpool v 73. minutě podruhé vedl, bylo to logické vyústění jeho velké převahy. O chvíli později si Shaqiri znovu našel odražený míč, který v souboji s obranou ztratil Salah. Střílel placírkou z 18 metrů a stoper Bailly míč ve skluzu přizvedl mimo dosah svého brankáře.

A bylo hotovo. Liverpool Baumbet zdolal velkého rivala, vzájemný souboj se v Premier League považuje vůbec za nejprestižnější, střetávají se historicky nejúspěšnější kluby.A to sladší vítězství pro Liverpool to je, protože je zpátky první.

United ze šestého místa už na nejlepší ztrácejí hodně, mezi nimi a Liverpoolem je devatenáctibodová propast.

V Liverpoolu otevřel skóre ve 24. minutě Mané, který si naběhl na pas za obranu a po rychlém zpracování prostřelil španělského gólmana de Geu. Domácím ale radost dlouho nevydržela, protože se hostům záhy podařilo srovnat po chybě brankáře Alissona, který neudržel centr a vyrazil ho přímo před dobíhajícího Lingarda. Stav 1:1 vydržel do příchodu Shaqiriho.

Liverpool v zápase dominoval v držení míče, které vyznělo pro domácí v poměru 64:34, a soupeře také přestřílel jasně 36:6.Na branku šlo 11 střel domácích a pouze dvě hostů.

Arsenal na úvod sezony podlehl Manchesteru City A Chelsea, třetí porážku pod novým koučem Emerym si připsal nečekaně na hřišti dosud předposledního Southamptonu.

Ten prolomil sérii domácích neúspěchů a poprvé v tomto ročníku vyhrál před svými fanoušky. Dopřál první vítězství novému kouči Ralphu Hasenhüttlovi a zároveň ukončil sérii Arsenalu, který prohrál naposledy v lize v srpnu s Chelsea 3:2. Ve všech soutěžích měl sérii 22 zápasů bez porážky.

Za domácí se dvakrát do poločasu trefil Ings, který využil v obou případech pariuri online Romania zaváhání obránce Koscielného, jenž se vrátil tento týden do hry po dlouhém zranění. Oba góly Arsenalu dal Mchitarjan. Rozhodující branku vstřelil v 85.minutě hlavou Austin poté, co Čechův konkurent Leno nedosáhl na Longův centr.

Domácí se po výhře nad londýnským klubem ocitli mimo sestupové příčky. Arsenal zůstává na páté pozici za čtveřicí Liverpool, Manchester City, Tottenham a Chelsea.

Chelsea porazila Brighton v lize i posedmé. Hlavní zásluhu na výhře měl belgický reprezentant Hazard, který připravil první gól hostů a druhý přidal. S osmi góly a devíti přihrávkami je nejproduktivnějším hráčem Premier League.Za domácí snížil ve druhé půli March.

Chelsea odskočila pátému Arsenalu o tři body.

Po sobotních zápasech je v čele zpátky obhájce titulu Manchester City, který si poradil s Evertonem a spravil si chuť po minulé porážce na Chelsea.

Liverpool se v případě vítězství vrátí na první příčku, na kterou se dostal minulý týden po prohře City na Chelsea. United ze šestého místa už na nejlepší ztrácejí hodně, mezi nimi a Liverpool je šestnáctibodová propast.

Jejich vzájemný souboj se v Premier League považuje vůbec za nejprestižnější, střetávají se historicky nejúspěšnější kluby.

Mai multe informații aici: Mai Mult