Kaše potvrdil střeleckou formu, gólman Mrázek byl hvězdou zápasu

Pro 22letého útočníka Anaheimu Ondřeje Kašeho (17:12, 1+0, +/-: 0, 6 střel) byla sobotní trefa v Minnesotě již jeho 17. gólovým zápisem v pořadí druhé sezony začínající kariéry v NHL.

Kromě vyrovnávací trefy na 2:2 z 47. minuty, kdy se prosadil dorážkou z předbrankového prostoru, se Kaše navíc blýskl i proměněným samostatným nájezdem. Ve čtvrté sérii odpověděl na gól útočníka Wild Nino Niederreitera.

V nájezdech se po nich dostalo ještě na dalších sedm dvojic. Až v jedenácté sérii totiž ukončil nadvládu brankářů hostující Nick Ritchie.

Kaše má aktuálně výbornou formu. V předchozím utkání řídil v Chicagu gólem a dvěma přihrávkami obrat z 0:2 na konečných 3:2.Rodák z Kadaně vstřelil v posledních sedmi zápasech pět gólů a v sezoně už jich má na kontě 17 jako druhý nejlepší český kanonýr v soutěži. Zároveň je i druhým nejlepším střelcem klubu a v uplynulých sedmnácti duelech si udržel téměř bod na zápas (8+8).

Český gólman Mrázek z Detroitu kryl 31 střel a i v šestém utkání v kariéře proti Nashvillu zůstal neporažen. O čtvrté čisté konto v sezoně přišel až v 55. minutě, kdy jej v přesilovce překonal Craig Smith.

„Až dnes jsem zjistil, že mám proti nim bilanci 5:0, a je hezké, že jsem ji vylepšil,“ uvedl Mrázek, který minulou sezonu vychytal v Nashville čisté konto. „Každý zápas je ale jiný.Nikdy nevím, jak se puk odrazí, zda spadne do brány, nebo ne,“ dodal český gólman.

Mrázek si připsal několik výborných zákroků, ale hodně mu pomáhala i obrana, která v úvodních jedenácti minutách zblokovala deset střel. V té chvíli už Detroit vedl 2:0. „Opravdu hodně toho zblokovali. Trefili jsme i tyč a nenacházeli jsme odražené puky, proto teď dáváme málo gólů.A v takových případech je pak obtížné vyhrávat,“ uvedl trenér Nashvillu Peter Laviolette.

Popáté v sezoně skórovali Pavel Zacha, jehož New Jersey zvítězilo na ledě lídra Východní konference Tampy 4:3, a Tomáš Nosek, který přispěl k výhře Vegas 6:3 nad Montrealem a návratu nováčkovského týmu do čela celé NHL.

Obránce Tampy Andrej Šustr zamířil v prostřední třetině na ošetřovnu poté, kdy chtěl pomstít nešetrný zákrok Mikea Wooda (více ZDE), který narazil na hrazení Vladislava Naměstnikova. Českému obránci v bitce prasklo hledí na přilbě a způsobilo mu krvavý šrám. V poslední třetině už Šustr opět hrál.