Jeden zraněný a Arsenal byl úplně v troskách

BRATISLAVA. Jedna z britských agentur prošetřuje, kdo se blázní z nepříjemnosti většiny televizí. Arsenal fanoušci Londýna vyhrál. Fotbalisté jednoho z nejslavnějších klubů světa v posledních letech svým fanouškům nejednou zvedly tlak.

A platilo to i po debaklu v prvním zápase osmifinále Ligy mistrů na půdě Bayernu Mnichov 1: 5.Na to, aby Arsenal postoupil do další fáze, by musel v odvetě předvést obrat z říše snov.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Real zdolal Neapol s Hamšíkem o dva góly, Bayern rozdrtil Arsenal

Anglický klub zřejmě opět končí ve finále. Bylo by to sedmý čas za posledních osm let. Z toho třikrát Arsenal ztroskotal na Bayernu.

“Hráči Arsenalu vypadaly vystrašení už v tunelu,” prohlásil v televizním studiu Michael Ballack, bývalý hráč Bayernu a Chelsea.Arsenal přežil další černý den, tentokrát v Německu (9 fotografií)

Arsenal inkasoval více než tři góly už počtvrté v posledních šesti zápasech, které v osmifinále Ligy mistrů hrál. A kritika se potýká především s trenérem Arsene Wenger.

“V kariéře klesl na nejnižší bod,” řekl ve studiu BT Sport Martin Keown. V Arsenalu prožil třináct let, devět z nich právě pod Wengerom.Spochybňovaný Wenger

“Týmy jsou většinou odraz jejich trenérů. Nyní to byl slabý výkon.Chyběla mu bojovnost, organizace a lídr, “dodal Rio Ferdinand, dlouholetý stoper Manchester United.Loading…

Když v roce 1996 Wenger přebral Arsenal, někteří jeho současní hráči ani nebyli na světě. Na vrcholné scéně je služebně nejstarším trenérem, ale jeho přínos pro Arsenal je stále více zpochybňován.

Francouz se nedokázal přizpůsobit trendu. Mužstvu, které dobře zná, není schopen dodat potřebný impuls. Navíc začíná ztrácet iv taktické připravenosti, tedy v oblasti, v níž kdysi dominoval.

“Nebudu hledat výmluvy. Až do druhého gólu jsme měli pevnou obranu. Je šokující, že jsme prohráli takovým rozdílem,” přiznal Wenger.Přečtěte si také: Přečtěte si také: Hamšík přihrál na brilantní gól, Real otočil. Neapol slibuje peklo

Za zlomový moment zápasu označil zranění kapitána a lídra obrany Laurenta Koscielny, který pro zranění opustil hřiště v 50. minutě za stavu 1: 1. “Psychicky jsme se pak složili,” pravil Wenger.V troskách

V průběhu deseti minut nejprve skórovali Lewandowski a potom dvakrát Thiago Alcantara. Dvě minuty před koncem přidal pátý gól Thomas Müller.

“Arsenal se úplně rozpadl.Po odchodu Koscielny byl v troskách, tým nikdo neřídil, “komentoval na twitteru fotbalový expert Gary Lineker.Loading…

” Zde neobstojí žádné výmluvy, prostě všechno jsme dělali špatně. Je to šokující hrát v osmém finále tímto způsobem, ale v druhé polovině si nezasloužili nic jiného. Na těchto schůzkách musíte mít maximální koncentraci 90 minut, ale po prvním poločase nejsme ani na hřišti. Po třetím gólu jsme se úplně sesypali, naše organizace hry byla žalostná, “zlobil se Wenger.

Stále více se spekuluje o jeho konci v klubu.Arsenal za posledních šest let ani jednou v Lize mistrů neprošel přes osmifinále a na ligový titul čeká od roku 2004.