Jeden z nejlepších forem naší doby

Sergio AGUERO – 30 let, útočník Manchester City

Jeden z nejlepších forem naší doby, Sergio Aguero, se nejprve obrátil na vegetariánství v roce 2015. Pak šel do průzkumu jednoho z lékařů v Itálii o dalším zranění, které doslova mučilo hráče. Lékař doporučil Aguero alespoň dočasně opustit používání potravin živočišného původu, což urychlí procesy v těle a brzy se zotaví z poranění.

Po skončení loňské sezóny utrpěl Aguero poranění kolena a znovu se rozhodl obrátit na veganství. V sázce byla účast Sergia v závěrečné části Světového poháru a pro každého hráče to znamená neuvěřitelnou částku.

5 hvězdiček světového fotbalu, kteří jsou vegetariáni

Jako výsledek, navzdory řadě negativních počátečních předpovědí se Aguero podařilo zotavit se na začátku Mundial a hrál 4 zápasy na něm, přičemž se vyznačoval dvěma cíly. Poté Sergio zodpoví otázky o výhodách vegetariánství výhradně kladně a nemá v úmyslu se v budoucnu vrátit k masě, ačkoli je z dětství zvyklý, protože jeho rodná Argentina je jedním z největších dodavatelů hovězího masa na světových trzích.

Lionel Messi – 31 let, Barcelona útočník

Pětinásobný vítěz “Golden Ball” nepotřebuje další podání. O Messi víte téměř všechno, protože v médiích není den bez zpráv o nejlepším útočníkovi “Barcelona” a národním týmu Argentiny.

Ovšem jistě jen málo lidí uvažovalo, proč takový technický a rychlý fotbalista tak zřídka naráží, ačkoli mnoho obránců je zvyklý jednat velmi, velmi hrubě proti němu. Jedním z hlavních důvodů pro toto, Messi sám zvažuje jeho přechod k vegetariánské stravě, ke kterému on přišel ne tak dávno, uvědomil si, že jeho věk postupně začíná ovlivňovat jeho tělo.