Je zajímavé, že ne všichni odborníci sdílejí

V roce 2014 se Messi obrátila na služby slavného výživě Giuliana Posera, který pomohl Lionelovi ztratit o tři kilogramy za několik měsíců, což pozitivně ovlivnilo rychlostní vlastnosti Argentiny na poli. Důležitým bodem ve sportovním životě Messi bylo také odmítnutí pizze, na níž Poser zvláště trval na tom. Navíc je od té doby Lionel obzvláště opatrný při sledování kvality produktů, jako je voda, olivový olej, obiloviny, ovoce a zelenina, které jsou ve stravě obsaženy každý den.

Je zajímavé, že ne všichni odborníci sdílejí názor na výjimečné přínosy vegetariánství pro sportovce. Dr. Sarah Schenkerová, členka britské Dietetické asociace a Výživové společnosti, se domnívá, že odmítnutí jídla živočišného původu vede k tomu, že fotbalisté zbavují řadu klíčových živin, které jsou nezbytné pro lidi, kteří jsou vystaveni těžké fyzické námaze. Schenker se snaží v každém ohledu upoutat pozornost britských odborníků na tento aspekt, ale doposud to nedělá tak dobře – trend vegetariánství získává dynamiku a popularitu, která přitahuje stále více nových lidí ke svým stoupencům, a to i ze světa velkého fotbalu.
5. listopadu Rafael van der Warth oznámil svůj odchod do důchodu z fotbalu po sezóně v Esbjergu, který byl zkažen zraněním. “Je čas přestat. Neměl bych se zotavit, ale hrát. ” V rozhovoru si vzpomněl na nejlepší a nejhorší okamžiky své kariéry a odpověděl na otázky fanoušků.

– Strávil jsi dětství v přívěsu – co to je?
– Pro mě byl takový život normou, ale po každém pohybu jsem se zeptal na své dětství. Lidé říkají, že je to divné. Všechno mě potěšilo. Mnoho lidí si myslí, že bydlení v dodávce znamená být chudý, ale není. Mluvili jsme po celou dobu, příbuzní žili poblíž. Rodiče nyní žijí v normálním domě, který jsem koupil po první smlouvě s Ajaxem. Ale další jsou stále v parku a navštěvuji je.