James Hook z Gloucestera nasadil botu a opustil Bath v dešti

Bývalý hráč ve Walesu James Hook kopal pět trestů, když Gloucester bojoval v obtížných podmínkách, aby porazil Bath 15-11 a vyskočil na páté místo v tabulce Premiership – pokud je to jen 24 hodin.

Doma jejich rivalům West Country je dost těžké nést, ale to bylo také Bath ‘s šestou porážku v řadě ve všech soutěžích. Skromný ztrácí bonusový bod opustí loňské finálové finále Premiership, Když ztratili sedm ze svých 10 ligových zápasů.Jejich body pocházely z raného Dom Day pokusu a dvou trestů od plnohodnotného Tom Homeru. Trpaslík rozhodčího Matthewa Carleye byl natáhl příliš daleko a poslal druhého řádku Tom Savage do koše 11. minuta pro potápění pod maul. Když Gloucester udělal útočnou hru, ale propadl koule a dopředu prošel, odevzdal držení zpět na domácí stranu.

Srdce byly v jejich ústech, když Kyle Eastmond dal do rohového kopu do rohu, ale křídlo Steve McColl vzal rychlý, ale špatně směřoval hodit na plné-zpět Billy Burns.Byl zachycen za svou vlastní lávku a dal si Bathovi pětmetrový granát. Gloucester zastavil No8 Leroy Houston, který se mu podařil projít, ale jen na úkor peněz, který kopal Homer 19 minut Na hodině. Silný déšť a mokré podmínky pod nohama otřásly Bathovým útokem, ale když Gloucester byl v držení, ukázali si impozantní rychlost.Když se robotičkář Rob Cook dostal prsty na průchod od svého protilehlé branky Willi Heinz, Hook však narazil na první body od 40 metrů za 28 minut. Pět minut od poločasu, Waleský hráč měl jinou obtížnější šanci z širší strany na levé straně, ale míč klesl a byl vyčleněn tvrdě pracujícím Mattem Banahanem.

Více povzbudivé pro Gloucestera byla bouře, která se vrhla přímo do lázně Tváře hráčů, když se vrátili do druhé poloviny.Neměl žádný problém pro Hooka, aby vyložil svůj druhý trest od 40 metrů, ale Homer obhájil prvky na druhém konci, aby získal skóre 11-6 po 47 minutách. Špatně doporučené vyložení Semesy Rokoduguni a Ambiciózní čip a pronásledování Horacio Agully na druhém křídle Bathu, ukázali jen málo ocenění za podmínky. Přišly na zadní nohu, udělily v rychlém sledu další dva tresty a Hook kopl oba, aby položil svou stranu V prvním kole po 56 minutách. Dlouhý kop s Welshmanem měl opět Bath v potížích, protože Agulla byl uvězněn a udělil trest. Kolo však bylo napravo na pravé straně a vybledlo po sloupu. Ale 65 minut ho nemohl vynechat před posty.První Alafoti Faosiliva byl okraden Mattem Kvesicem a pak Heinz udělal propíchnutou přestávku a Bath udělal pryč při rozpadu. Koupel prostě nemohl namontovat žádný smysluplný tlak jejich vlastní a vypadal ještě bez kormidelní jakmile kapitán Stuart Hooper odešel. Mohlo to být horší, ale Hook byl široký s dalším pokusem o trest. Koupel nikdy nevypadal jako bodování, a to navzdory jejich frenetickým snahám za posledních 10 minut. Brankář nabídl slabou šanci v posledních sekundách, ale Kvesic se opět vrátil k tomu, aby vyhrál pokutu při rozpadu, aby skončil pochybám.