Jako obvykle můžete obviňovat Messiho a Ronalda

Jádro jednoho z největších týmů v historii a jednoho z největších týmů, Xavi musel být spokojen s třetími místy od roku 2009 do roku 2011.
Jako obvykle můžete obviňovat Messiho a Ronalda. Velkost záložníka není tak zřejmá a jasná. Rafinovaná krása Xavi vyžaduje pozornost a pochopení hry. Díky tiki-taki dominovala Evropa, ale její hlavní praxe byla mimo práci. Nespravedlivé.

2. Paolo MALDINI

Nejlepší hráči, kteří nezískali Zlatou kouli

Pokud Paolo Maldini, obránce, který nehrál nic horší než kdokoliv před nebo po něm, nehrála Golden Ball, v zásadě obránci nemají šanci.

Maldini nezatěžoval duo úžasných útočníků, nenechal si ujít Ligu mistrů (má pět pohárů) a jeho kariéra byla dlouhá. Co je špatné?

V roce 1994 byl Maldini nejlepší hráč ve světovém poháru. Itálie jednoduše nemohla bez něj. Život je však nespravedlivý.

1. Andres INIESTA

Nejlepší hráči, kteří nezískali Zlatou kouli

Maldini, Buffon, Iniesta … všichni jsou skvělí, ale jejich řemeslo je méně zřejmé a není tak působivé pro veřejnost. Ale Andrés Iniesta nebyl jen metronom – byl to kouzelník. Široce rozdělil průchody a překvapil se neuvěřitelnou technikou.

Velký gól Chelsea v roce 2009, který se v té sezóně stal nejdůležitějším. Pro španělský národní tým, vítězný míč v extra-časové finále Světového poháru s Holandskem. Nejlepší ve třídě byla Iniesta bezkonkurenční. Má dost trofejí, ale Zlatá koule by samozřejmě nezasahovala do sbírky.

“Liverpool” po překvapivém startu ospravedlňuje smutné předpovědi. Chytit dvě trofeje v Lize mistrů a Premier League je pravděpodobné, že v Kloppu zůstane ve čtvrtém roce nic. Liverpool ztratil tři zápasy za sebou a navštívil ve stejné lize mistrů poprvé v historii. Další strašná statistika – zvláštní koučovací rozhodnutí a kapitán hry. Liverpool měl nejhorší zápas sezóny.

Verratti zničil Henderson

Bude Liverpool mít Europa League? Pět závěrů o utkání “PSG” – “Liverpool”