Hrdinou Skotska byl náhradník, jehož diváci po příchodu na trávník vybučali

BRATISLAVA. V kvalifikační F-skupině o postup na mistrovství světa 2018 ve fotbale, ve které účinkuje i slovenská reprezentace, už jen Anglie neokusilo trpkost prohry. V neděli večer poprvé podlehlo v kvalifikaci Slovinsko.

Body nechalo na glasgowské Hampden Parku po porážce 0: 1 od Škótska.Tréner Skotska: Zasloužili jsme si vyhrát

Do vypršení řádné hrací času zbývalo osm minut, když trenér Gordon Strachan poslal na hřiště útočníka Chrise Martina. Útočník Derby County, momentálně na hostování ve Fulhamu, v 88.minutě pěknou Křížnou střelou z otočky zajistil pro Skotů životně důležité body v duelu se Slovinskem.

Díky nim si udrželi kontakt v tabulce s druhým Slovensku (9 bodů) a třetím Slovinskem (8), když momentálně mají na kontě sedm bodů. Fotbalisté Skotska si po gólu ze závěru poradili se Slovinskem.Podívejte se, jak vypadal zápas (15 fotografií)

“Byl to pro střelce gólu Martina i pro hráče sladký moment,” tlumočil portál BBC vyjádření trenéra Strachan k rozhodujícímu momentu.

“Každý ví, že jsme si zasloužili vyhrát dnešní zápas,” dodal.Rozhodol náhradník

Domácí hráli od začátku aktivně, nátlakové, dlouho však nevěděli vytěžit z převahy brankový efekt. Skotové si dávali s rozhodnutím na čas, přitom už v první části hry mohli dvakrát skórovat.V obou šancích se ocitl Leigh Griffiths.

V jednom případě trefil tyč, ve druhém orazítkoval brvno.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Slovensko vyhrálo na Maltě o dva góly a ve skupině je druhé

< p> Už se zdálo, že Slovinci, kteří ve větší části zápasu byli zatlačeni do defenzívy, vydolují bod. Jenže – naštěstí pro Skotů – přišel Chris Martin.

“Vždy tvrdě bojujeme – za trenéra, za nás navzájem a za krajinu.Kouč Strachan vložil do každého jednoho z nás důvěru. Věděli jsme, že tento zápas musíme vyhrát a vzhledem k těmto okolnostem to bylo podle mě velmi dobré představení. Může znamenat pro nás skutečný obrat, “těšil se střelec jediného gólu zápasu. Museli podat mimořádný výkon

Podle mnoha nejenže udržel zemi ve hře o postup na světový šampionát, ale pravděpodobně i zachránil místo pro trenéra, který byl v posledních měsících pod velkým tlakem. Hráče, kterého při jeho příchodu na trávník část obecenstva ‘vybučala’, o šest minut později oslavovali fanoušci jako hrdinu. ”

Neukázaly jsme to, co jsme měli v úmyslu. Nehledáme alibi, hráli jsme pod očekávání.Nebyli jsme sebevědomí ani agresivní, neměli jsme hráče, který by vzal míč. “Srečko Katanec, trenér Slovinska

” I Kenny Dalglish zvykl být ‘vybučaný’. Rovněž Alan Hansen. Podobně Gary McAllister. Je to velký klub, kam se dostal. Když se můžete porovnávat s takovými chlápky, pak je to fantastické, “komentoval situaci Gordon Strachan.

” Museli jsme podat mimořádný výkon vzhledem k tomu, že jsme hráli proti velmi dobrému, fyzicky silnému protivníkovi. Hráči udělali vše, co se od nich žádalo. Dotlačili sebe samých do jiného levelu.Byl jsem dostatečně klidný, říkal jsem si – co se má stát, se stane, “vyznal se po duelu skotský kormidelník Strachan.

“Užil jsem si počínání hráčů – jejich techniku ​​i mentální sílu,” doplnil.Skvelý výkon debutanta

Podle Strachan byl výkon mužstva pravděpodobně nejlepší, jaký podali hráči pod jeho vedením. Strachan umožnil premiéru v reprezentaci Záložníci Celticu Glasgow Stuartovi Armstrongovi.A byl s ním nadmíru spokojen.

“Nejlepší skotský debut v reprezentaci, jaký jsem kdy viděl.” Loading…

Zatímco Skotové po zápase jásali, Slovinci netajili zklamání.

“Neukázaly jsme to, co jsme měli v úmyslu. Nehledáme alibi, hráli jsme pod očekávání. Nebyli jsme sebevědomí ani agresivní, neměli jsme hráče, který by vzal míč, “hodnotil kouč Srečko Katanec. Hosté měli pouze málo světlých okamžiků, v útoku nebyli nebezpeční a ani v obraně se to neobešlo bez chyb.

Slovinsko v nejbližším kvalifikačním zápase přivítá 10. června Maltu. Skotsko ve stejný den čeká doma britské derby s Anglií.