Hamilton také vyhrál v Rusku, třetí titul je na dosah

Social. Lewis Hamilton se stal vítězem nedělní Velké ceny Ruska formule 1.

Jeho týmový kolega z Mercedesu Nico Rosberg nedokončil závod a Brit je čtyři závody před koncem sezóny velmi blízko k zisku třetího titulu mistra světa.

Hamilton má momentálně na čele šampionátu 66-bodový náskok před Sebastianem Vettelem z Ferrari. Rosberg je o 73 bodů nižší.

Hamilton v neděli využil technické problémy svého “parťáka”, který musel odstoupit v průběhu velké ceny. Pro úřadujícího šampiona je to už 42.triumf ve své kariéře a v historickém hodnocení vítězství odmítl legendární Ayrton Senna.

Stejný počet závodů ve závodech F1, stejně jako Hamilton má Vettel, který v neděli skončil druhý.

Třetí přechod byl Sergio Pérez, který byl ve třetím kole třetího kola a ztratil dvě pozice, ale po Valtteri Bottas a Kimi Räikkönen se vrátil k ní.

Pro jezdce Force India v Mexiku je to první vítězství od VC Bahrain 2014.

“Je to zvláštní pocit, že se dostanu z Ayrtonu.Jsem neuvěřitelně hrdý na tento tým, “řekl na pódiu Hamilton, který v následujících závodech o dva týdny v americkém Austinu potřebuje na zisk třetího titulu mistra světa o 11 bodů více než Vettel ao dva body více než Rosberg.

“Jel jsem velmi dobrý závod, auto se chovalo fantasticky a tím lepší bylo. Doufal jsem, že mám nějakou šanci dohnat Lewise, ale podle mě byl dnes příliš rychle, “komentoval Vettel.

V závodě se představil i Carlos Sainz, který měl v sobotním dopoledním tréninku těžkou havárii, po níž ho museli převézt vrtulníkem do nemocnice.

Na bodovaných pozicích skončili i oba monoposty týmu McLaren.Běh:

Hned po startu závodu došlo ke kolizi mezi Hülkenbergem a Ericssonem na ocas startovního kola a na trati muselo vyjít bezpečnostní vozidlo.

Celá cesta zpět ve třetím kole, Rosberg držel před Hamiltonem, třetí Bottas bojoval za pár Ferrari.

V sedmém kole poté, co Rosberg opustil Rosberg v prvním kole, se Hamilton dostal na přední stranu závodu.

Nemec měl v tuto chvíli technické problémy, musel jít do mechaniky a pak vystoupil z auta. Hamilton měl druhý vteřinu před druhým Bottasem, který neustále stoupal.

Třetí Räikkönen měl vzdálenost téměř 10 sekund. U 12.kolo bylo nasměrováno k Grosjeanské bariéře a bezpečnostní vůz byl zpátky v činnosti.

Čtyřkolky později úplně odešli do důchodu a mezi jezdci Ferrari se objevil jam: Vettel přišel na třetím místě před Räikkönen.

Německý pilot se začal přibližovat k ostatním Bottasům, kteří nakonec mířili zničené pneumatiky do krabic.

Po přechodu na nejvyšší pozici byl Hamilton na vedení s pohodlným náskokem 12 sekund před Vettel.

Räikkönen držel pátou Bottas, ale Williams se umístil na čtvrtém místě před Ricciardem.

Rakušané po několika kolech překonali Räikkönen a krátce rezignovali.Těsně před koncem udial dramatický boj o třetí místo.

Pérez nejprve v rychlém sledu přišel o pódium, když ho předběhli Bottas s Räikkönenem, ale dva finští piloti se dostali krátce na to do vzájemné kolize a Mexičan se ocitl znovu na stupních vítězů.

Hamilton si pohodlně udržel vedoucí příčku před Vettelem a těšil se ze 42. vítězství v kariéře. Formula 1 – Grand Prix Ruska 2015:

1. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes 1: 37: 11,024 h