Hamilton také ovládal německou Grand Prix a vyhrál čtvrtý závod za ním

Hockenheim. Britský úřadující mistr světa formule 1 Lewis Hamilton triumfoval na nedělní Velké ceně Německa na okruhu v Hockenheimu. Jednatřicetiletý jezdec Mercedesu se hned po startu dostal z druhého místa na čelo přes týmového kolegu Nica Rosberga a závody už neměli jiného lídra.

Hamilton zvítězil před dvojicí pilotů Red Bullu Danielem Ricciardi a Maxem Verstappen. Rosberg se kvalifikoval na čtvrté místo. Hamilton dosáhl v této sezoně šesti nejlepších, čtvrtý v řadě a celkově 49. v kariéře. Jen dvě vítězství chybí v historickém stole, aby se dostali k francouzskému čtyřčlennému mistrovství světa Alainu Prosta.Velkou cenu Německa ovládl Lewis Hamilton (8 fotografií)

Brit vyhrál šest z posledních sedmi velkých cen a v pořadí mistrovství světa má před Rosbergem devätnásťbodový náskok.

Nyní je letní přestávka ve Formuli 1. Nejbližší velká cena se uskuteční 28. srpna v belgickém Spa-Francorchamps.Rosberg pokazil start

Rosberg startující z pole position pokazil start a v úvodní zatáčce se propadl na čtvrté místo za oba monoposty Red Bullu. První byl Hamilton.V desátém kole měl vedoucí mistr světa čtyři a půl sekundy před Verstappenem. Lewis Hamilton byl dominantní. (Zdroj: TASR / AP)

Zakrátko se mladý Holanďan objevil v boxech spolu s Rosbergem, ale pořadí se mezi těmito dvěma piloty neměnilo. Po výměnách pneumatik byl na čelních pozicích stále ve vedení Hamilton před Verstappen a Ricciardi.

Hamilton kontroloval závody, budoval si náskok, zatímco Rosberg se trápil a nevěděl se dostat dopredu.Rosberga penalizovaly

Po druhé návštěvě mechaniky prošel Rosberg po přísném boji přes Verstappen. V té době byli Němci za Hamiltonem druhýkrát po pět sekundovém trestu za to, že údajně tlačili soupeře mimo trať.Načítá se…

Ricciardo se spojil se spoluhráčem Verstappen a brzy ho zmeškal. Po třetím kole zastávek v boxech byl stále lídrem Hamilton před Ricciardi a Verstappen, Rosberg jezdil zpět na čtvrtém místě.

Ricciardo sice mírně stěhoval Hamiltonův náskok, ale Brit si nenechal ujít šesté vítězství v sezoně. Nakonec pár kapek klesl, ale závod už neovlivnil závod. Po závodě: