Gonda zaznamenal první vítězství a triumfoval v Le Mans

LE MANS. Slovenský automobilový závodník Richard Gonda vyhrál závod Renault Sport Trophy minulý víkendový závod na okruhu v Le Mans ve Francii.

Banskobystrický rodák pochází z polezové pozice a spolu se svým kolegou Andreem Pizzitolem se podařilo udržet vedoucí postavení.

Po třech třetinách v Spa-Francorchamps v Belgii, Hungaroring v Maďarsku a německém Nürburgringu oslavuje slovenský pilot první vítězství v kategorii vytrvalosti v této sezóně.

Jednadvacetiletá Gonda odstartovala 70minutový (1 kolo) závod v okruhu la Sarthe díky sobotní vítězství vítězství a podařilo se udržet si kříž. V prvním zápase bylo několik kontaktů, ale slovenský jezdec se jim mohl vyhnout.Richard Gonda pohání prototyp Renault RS01. FOTO – richardgonda.sk

Gonda řídil rychle a před druhým Maxem van Splunterenem si od začátku udržoval dvousekundový náskok, který se stále mírně zvětšoval. Přibližně 40 minut před koncem skončilo vedení Slovenska s 11násobným vedením v boxu a prototyp RS01 vystřídal jeho kolega z ART Junior Andrea Pizzitola.

Francouz nebyl úplně chladný, druhý Schothorst postupně snižoval manko, ale nakonec ho nemohl vyhrožovat. V testu vytrvalosti jsou Gonda a Pizzitol na druhé noze.

První část vytrvalostních závodů je vyhodnocena samostatně a jezdci kategorie Prestige počítá body z 30minutového závodního vytrvalostního žebříčku v celkovém hodnocení.Gonda si tedy z těchto závodů odnesl 25 bodů a v celkovém hodnocení se posunul na čtvrté místo, přičemž za prvním Capitanio zaostává už jen 22 bodů.

“Jsem velmi spokojen s dnešním dnem. Ráno v kvalifikaci to bylo dost složité kvůli červeným vlajkám a silné provozu na trati, ale nakonec se to podařilo, byli jsme nejrychlejší. Bylo to velmi důležité pro dnešní i zítřejší start. Co se týče závodů, jsem velmi rád, že jsem se nyní vyhnul všem kolizím po startu, “uvedl Gondra prostřednictvím tiskové zprávy.

“Snažil jsem se na začátku tlačit při kontrole tempa.Podařilo se mi udělat dostatečný náskok před druhým, který Andrea dokázal udržet přesto, že bylo velmi namáhavé řídit auto ke konci závodu kvůli balansu. Každopádně, dnešní výsledek je dobrý pro oba šampionáty – Prestige a Endurance. Zítra pokračujeme a uděláme všechno pro vítězství. ”

Jediný slovenský zástupce v prestižním šampionátu se v neděli představí v sprintových závodech, do kterých bude opět startovat z pole position. Renault Sport Trophy – Le Mans – vytrvalostní závod.