Garbiñe Muguruza zůstává klidně, když je považován za novou dominantní sílu

“Jak se cítí být tady jako vládnoucí šampión velkého slamu?” Španělé s ocelí v pažích a nohách byli v sobotu požádáni, ne neodůvodněně. Muguruza, nasazená druhá a připravená zahájit kampaň v úterý proti italské Camile Giorgi, odpověděla: “Totéž. Nic se mě nezměnilo, když jsem se Wimbledonu podíval jinak. Myslím, že je divné, že jsem se sem vrátil kvůli minulému roku, ne kvůli grand slamu jen před dvěma týdny [u Rolanda Garrosa proti Williamsovi].Cítím se naprosto klidně, jako jsem to udělal v Paříži. “Johanna Konta se směje Wimbledonovi zranění zranění po porážce v Eastbourne Přečtěte si více. Je to buď zvědavě samo-deprecatory – a zvláštní pro tenis – nebo, pravděpodobně, příklad moderní sportovní psychologie: držet víko na těch temných démonů, které by mohly pramenit z ničeho, aby chrastěli rozbíjení nebo doručování se třese na zápasovém místě. Správně poukázala na to, že přizpůsobení se trávě z hlíny je obtížné, zvláště její pozadí na červené špíně. “Je to velmi těžké, jeden z nejtěžších přepínačů povrchu. Do francouzského otevření jsem skončil velmi pozdě [a poté jsem hrál na Mallorce trávníkový turnaj). Po francouzském otevření jsem byl tak šťastný, že další turnaj byl ve Španělsku, i když byl opravdu rychlý. Cítil jsem se tak dobře.Dave tam bylo hodně se mnou. “

Mnoho z nich bude s ní i tady. Její on-soudní chování je tak v rozporu s ledovým chladným postojem některých jejích současníků, že se nemůže stát, že se stane oblíbenou skupinou Wimbledonu. Johanna Konta také dělá dobrou práci v udržování svých emocí pod kontrolou – nebo se na to objeví, což může být totéž. Britové No1, kteří se na Wimbledonu setkali šestnácté a v pondělí odevzdali děsivě ošemetné otevírací kolo proti in-formátu Monica Puigové, jsou stále ještě trochu hvězdicemi, kteří sdílejí šaten s hlavními soutěžícími.

“I “dostala jsem svou skříňku,” řekla a znepokojila Američany. “Je to hezké a tiché. To je teď největší rozdíl. Jsem si jistý, že to může být také zaneprázdněno, ale v přízemí je mnohem více práce, protože je kolem něj spousta hráčů.Sprchy mají stejnou velikost. Ručníky vypadají stejně. “Rychlý život ve Wimbledonu je něco, co se snaží unést, ale tlak se staví, a Konta, která se radí od sportovního psychologa, dělá to nejlepší zabít vše, co vnímá jako negativitu. Odpustila její nepříjemný pád v Eastbourne v pátek. “Jsem naprosto v pořádku,” řekla. “Byl to víc šoku bubnového bubnu než skutečný pád.”

Ani ona není znepokojena virem Zika na nadcházejících olympijských hrách v Římě a říká, že nemá pochybnosti o tom, že půjde. “Máme některé z těch nejlepších lidí, kteří na tom pracují. Mám plnou důvěru v ně. “Měla by Rory McIlrovi zavolat. Konta je jedním ze šesti britských hráčů v remíze žen a samozřejmě má nejlepší rodokmen a formu.Po návratu Laury Robsonové se však bude hodně zajímat její dlouhá a zdlouhavá cesta zpět z úrazu. Může to být krátký pobyt; hraje v prvním kole šampion Australian Open, Angelique Kerber – na straně Muguruzy. “Je těžké hrát proti dívce z Velké Británie,” řekla. “Ale těším se na to. Hrál jsem proti ní už dávno, i zde – myslím, že je to první kolo roku 2011. Vždy je dobré mít těžké první kolo. “

Robson vyhrál ten zápas, mimochodem 4-6, 7- 6 (7-4), 6-3, než prohrál s Marií Sharapovou v dalším kole. Jak Kerber poznamenal: “Je to příliš daleko, příliš mnoho let.”

V posledních pěti letech se všem stalo hodně.