Francie ukázala anti-fotbal a vyhrál Mistrovství světa 18

Poprvé tým objektivně selhal: nevytvořil šance vůbec, zaútočil pouze na obsazení, z nichž mnohé byly nepřesné, ztratily boj proti koni, umožnily osm (!) Šancí ve vlastní oblasti. Důvodem pro její úspěch je smrt Chorvatů v klíčových epizodách: protivníka postrádal okamžiky a udělal neodpustitelné chyby ve své vlastní oblasti.

Francie ukázala anti-fotbal a vyhrál Mistrovství světa 18. Chorvatsko má vinitFoto: FIFA

Ve druhé polovině se situace nezlepšila: první nebezpečný okamžik ze hry byl vytvořen již v 58. minutě. Jediná věc, která se stala lepší, je přesnost dlouhého vysílání na Olivier Giraud. Například již na začátku druhého poločasu dopředu udeřil na převoz koní a naostřil na Antoina Griezmanna.

Nicméně, chování Didier Deschamps je dokonce logické: hra nehraje v útoku a Chorváti nemají rádi soupeře s mírným tlakem, v takovém případě je výstup prototypu Johna Obi Michela pro sušení hry logický. Steven Nzonzi hrál tuto roli: zastavil volné zóny ve středu terénu a nenechal Chorvatům vstoupit do útočné třetiny. Vyvolání hry s mírným tlakem způsobuje problémy pro Luka Modric, jak to bylo v zápase s Anglií.

Chorváti se v trestním prostoru a boji s koněmi odhodili, stejně jako v předchozích etapách proti uzavřeným týmům. A to vedlo k výsledku: tým měl okamžiky, hráči vyhrál boj proti koni a hodil míč s hlavou pod úderem.

Francie ukázala anti-fotbal a vyhrál Mistrovství světa 18. Chorvatsko má vinit Foto: FIFA

Cíl týmu Ivan Perisic je ukazatelem organizace týmu: nejdříve získali bojové koně několik hráčů, po němž Domagoj Vida vyhodil míč do týmu Perisic. V tomto utkání tým nebyl závislý na individualitě Modrice, stejně jako v předchozích hrách, tým jasně napadl simulované kombinace a ukázalo se, že všechno kromě konce.