Edenův mladší bratr Azar Thorgan byl také mezi

“Milán” nevyřešil svůj úkol vstoupit do Ligy mistrů, ale alespoň Španěl Suso ho za to nemůže kritizovat. Záložník udělal vše pro to, aby „Rossoneri“ dosáhl výsledků a vypadal docela jasně v kombinacích týmu. Suso má na svém účtu 33 klíčových programů, což z něj činí vedoucího dokončeného italského šampionátu v této složce. Navíc, Španěl s 10 asistenty cíle se stal nejlepším asistentem týmu, a v lize on prohrál jen k Gomez od Atalanta a Mertens od Neapole, kdo počítal 11 asistencí každý.

NĚMECKO. Bundeslega

3. Torgan AZAR (Borussia M) – 23 klíčových programů

Edenův mladší bratr Azar Thorgan byl také mezi špičkovými tvůrci fotbalu v top 5 mistrovství Evropy. Na účet Azar Jr. jsou dva klíčové programy menší než jeho bratr, ale Torganova role v herních aktivitách Borussia Monchengladbach byl pravděpodobně ještě významnější než Eden v Chelsea. V řadách svého týmu se Torgan Azar stal nejlepším v systému „branka + průkaz“ (10 gólů vstřelených a 10 asistencí), a stejně jako bratr se již podařilo změnit registraci klubu v okně aktuálního převodu. Za 25,5 milionu eur se Torgan Azar přestěhovala z Menchengladbachu do Dortmundu.

2. Pavel KADERJABEK („Hoffenheim“) – 23 klíčových programů

Sedmnáctiletý Čech strávil čtvrtou sezónu v Hoffenheimu, ale sotva je možné ho v týmu označit za úspěšného. „Modro-bílí“, kteří v návaznosti na výsledky šampionátu 2017/18 vyhráli vstupenku do Ligy mistrů, tentokrát i bez Europa League. Jejich hra byla velmi nestabilní, což ve větší míře ovlivnilo konečný výsledek. Kadezhabekovu hru lze také popsat jako velmi nejednoznačnou. Na jedné straně byl poměrně aktivní a vykonával 23 klíčových programů, ale na druhou stranu nebyl dostatečně účinný (pouze 4 asistence, i když je to nejlepší indikátor pro Pavla během zápasů v Hoffenheimu).