Ed Miliband kritizuje fotbalové kluby za to, že neplatí mzdu

Lídr práce Ed Miliband kritizoval fotbalové kluby za to, že nezaplatí svým zaměstnancům živou mzdu. V příspěvku na své stránce na Facebooku, který se hádal o “kontrole reality” ohledně nerovnosti v Británii , Miliband napsal: “Tento víkend mnoho lidí půjde do fotbalových zápasů, kde se hvězdy vyplácejí šest čísel každý týden, ale ti, kteří pracují na stadionu, jsou často vypláceni výrazně méně než životní mzda .

Existují některé kluby, jako jsou Chelsea v Londýně a Hearts v Edinburghu, které se staly akreditovanými zaměstnavateli se živnou mzdou.Nicméně mnoho dalších fotbalových klubů, včetně některých obrů Premiéské ligy, nešlo. Lídr práce uvedl, že stejně jako zvyšování minimální mzdy na vnitrostátní úrovni věřil, že vláda by mohla udělat více, aby povzbudila zaměstnavatele k placení živých Což je v současné době považováno za 7,85 libry za hodinu nebo za 9,25 liber za hodinu v Londýně.

Řekl, že generální ředitel společnosti FTSE 100 nyní získává průměrně 130krát více než průměrný zaměstnanec a 300 krát více než životní mzda.

Řekl, že živá mzda byla “potřebná pro lidi, kteří dělají některé z nejtěžších pracovních míst v naší zemi, aby měli důstojnost, když odcházejí z práce” a že ” Dovolit platit více milionů liber platy na vrcholu potřebu vysvětlit, proč nebudou platit živou mzdu těm, kteří jsou na dně. “Ed Miliband píše na své Facebook stránce o problému nerovnosti v Británii.Fotografie: Facebook

Místo bylo načasováno, aby se shodovalo s výročním zasedáním Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, aby diskutovalo o globální nerovnosti.Miliband řekl, že ačkoli byly diskuse vítány, “jsou to odpovědi, které jsou po splatnosti.” Vedoucí práce označil bankovní sektor, včetně Barclays a Goldman Sachs, za příklad, jak vyplácet živé Že je to “ne průmysl [vždy] chválil.”

“Je třeba udělat více v takových odvětvích, jako je právo a účetnictví, u nichž se odhaduje, že mají více Než 1 000 zaměstnanců vyplácelo více než 1 milion liber ročně – ale čističe, bezpečnostní strážci a poskytovatelé kuchařů, kteří se o ně pracují, často bojují o to, aby skončili doma, “dodal. Miliband řekl, By zavedli slevu na dani pro zaměstnavatele, kteří se přihlásili k tomu, aby se stali živými mzdovými zaměstnavateli v prvním roce příštího parlamentu, a že by od společností vyžadovaly, aby publikovali poměr odměny svého nejlepšího zaměstnance ve srovnání s průměrným zaměstnancem.