Ed Ling udrží svůj chlad, aby získal bronz v pasti Rio 2016 pro muže

Velká Británie vydělala svou třetí medaili z her na střelnici, když Ed Ling, 33letý z Somersetu, získal v mužské pasti bronz.

Ling zničil Davida Kosteleckého Česká republika 13-9 vyhraje jeho první olympijskou medaili po závodech po kolech. On skončil společně-čtvrtý v semi-finále, nutit jej do výstřelu s egyptským Ahmedem Kamarem právo napadnout medaile.Ten vyhrál s lehkostí, než ztratil jen dva ze svých 15 pokusů proti Kosteleckému v komplexu Deodoro na severu Rio. Ling řekl: “Bylo hezké jít přímo z výstřelu do bronzu “Zlato zvítězil Josip Glasnovic z Chorvatska, což je první medaile země, která porazila talianský Giovanni Pellielo 4- 3 ve výstřelu poté, co dvojice vázala jejich soutěž 13-13.

Byl to třetí pokus o olympijskou slávu pro Linga, který v této události vyhrál světové a evropské tituly.Debutoval v Aténách v roce 2004, když skončil na 25. místě v pasti, ale znovu se kvalifikoval až do Londýna 2012, kdy přišel 21. místo. Ling je z venkovského prostředí – jeho farma u Minehead je kombinace hovězího masa, drůbeže ostrova a volně žijícího ovcí – a není známo, že se jedná o záludnost. Nejprve se naučil natáčet jako 12letý hůl s brokovnicí svého otce Browning. Divoké oslavy obvykle nejsou jeho věcí. Ling seděl při zahajovacím ceremoniálu a neočekává se, že by mohl zavěsit na závěrečnou, nebo by se raději vrátil do práce na farmě. Všichni jeho rodina jsou zájemci o střelbu – jeho 15letý bratr Theo, je anglický poddůstojník titulu a jeho manželka Abbey je pětinásobným britským šampiónem, který vyhrál letošní anglický dámský otevřený.Jeho otec je bývalý GB mezinárodní trenér Steve Ling. “Můj táta a moje rodina mají na mě obrovský vliv a já jsem pro ně také potěšen,” řekl Ling. “Budou sledovat toto zpátky domů a budou naprosto nadšeni, takže je to také pro ně.” Ling měl jen mírné naděje na to, že tato událost utrpěla v teple a vlhkosti, když soutěžila ve stejném Rio se konalo na mistrovství světa v dubnu. Ale podmínky v pondělí byly ve svůj prospěch, neboť nebyly teplejší než horké letní ráno v Somersetu.