Dukla Trenčín bude zachráněna v nejvyšší soutěži. Poprvé v historii

BRATISLAVA. Hokejisté Dukly Trenčín budou poprvé v historii uloženi v nejvyšší soutěži. Přestože se v rozlučkovém zápase se základní částí Tipsport Ligy 2016/2017 mohli těšit z výhry 2: 1 po prodloužení nad Novými Zámky, ta se nakonec ukázala jako Pyrrhovo vítězství.

Do play off totiž postoupili Nové Zámky, které kachny potřebovali tento bod. “Zámky šli do zápasu s tím, že jim stačí remíza, a od začátku byli na to připraveni. My jsme udělali jednu chybu, dostali jsme gól a soupeř už byl na koni. My jsme museli dát dva, ale Zámčania si to dobře pohlídali, “řekl po startu Trenčín útočník Andrej Šťastný a dodal:” Jsme zklamáni, protože si myslím, že jsme byli lepší.Bohužel, o našem nepostupuje rozhodl jediný bod. “Podívejte se, jak se hráči Nových Zámků radovali a Trenčan truchlili (16 fotografií)

O všem rozhodl moment z 38.minuty, když Nick McParland využil prostor, který mu nabídla obrana Dukly, a otevřel skóre zápasu.

Na jeho zásah dokázali domácí odpovědět pouze jednou, ačkoli exportně. Šťastného zadovkou zpoza branky byla námětem na několikanásobné opakování, ačkoli Zámčania vehementně reklamovali postavení útočícího hráče v brankovišti.

“Zkoušel jsem to už mnohokrát na tréninku, i na Slovanu jsem to už chtěl zkusit.”Hra je ve správných rukou, říká kapitán nováček Rozhodující zápas na zimním stadionu Pavel Demetri má všechny postavy play- Hra byla remíza a tým byl pro hosty remízou.

“Jsem rád, že jsme to dělali až do konce. Ale takový je sport, bohužel.Poslední čtyři zápasy jsme hráli obden, takže jsme se připravovali stejně, ale doplatili jsme na to, že jsme nezískali body předtím, “vysvětlil Šťastný.

” My jsme nechali na ledě všechno. Nemáme se za co stydět. Závěr ligy jsme měli dobrý, ale nakonec se od nás štěstěna odvrátila, “dodal 26letý útočník.https: //media.joj.sk/embed/0004d853-8b83-4907-bdf9-7e286cfd7347? Autoplay = 0

Na Trenčan čeká baráž, kterou odstartuje domácími zápasy proti Skalici a Liptovském Mikuláši. První duel se hraje v pátek 17. března, kdy Dukla 18:00 přivítá Záhorákov. o dva dny později v neděli ve stejnou dobu hostí Liptákom.

“Uděláme to všechno a chceme se rozhodnout co nejdříve. Musíme se s tím vypořádat, naše povinnost je přikázána.Nepokoušeli jsme tuto baráž až do dnešního dne, nikdo ji nedovolil. Ale máme první dva zápasy doma a chceme je spravovat, “řekl Happy.