Daleko od nejznámějšího jména na tomto seznamu

Během své kariéry spolupracoval Louis van Gal s největšími kluby na světě a během této doby se mu podařilo získat značné množství těchto hvězd. V Ajaxu, Barceloně, AZ, Bayernu, Manchesteru United a samozřejmě v holandském národním týmu rozhodně ukázal velkou důvěru mladým netestovaným talentům.

Dnes jsme vyzvedli celý tým těch, kteří poprvé hráli pod jeho vedením.

Victor Valdez

Victor Valdez začal – a v určitém smyslu skončil – kariéru pod vedením Van Gala. Zpočátku byl nepostradatelný v Barceloně a pak, o 13 let později, byl na vedlejší koleji v United.

Bylo to v Anglii, že jejich vztah s mentorem se zhoršil, a poté, co odmítl hrát pro mládež, nikdy neopustil pole. Holanďan však brankáře neurazil: „Nemůžu říct nic špatného ani Manchesteru United ani Van Gala. Zde mi pomohlo vypořádat se se zraněním a trenér mi opakovaně dal šanci, nejprve v Barceloně a pak v United. Je to pro mě jako otec a já nechci zapamatovat jen ty špatné. Je nejlepší. Jsme stále přátelé, žádný problém. “

Mario Melchiot

Daleko od nejznámějšího jména na tomto seznamu si ale Mario Melchiot zaslouží zmínku. Najednou se dokonale ukázal v Ajaxu a Chelsea.

V roce 2016 si vzpomněl na bývalého mentora na svých webových stránkách: „Van Gal rád vyhledává mladé talenty a dává jim šanci. Když mladík opravdu pracuje a snaží se, Louis mu odměňuje hrací čas. Nakonec všichni vyhrají. ”

Carles Puyol

Legendární postava pro Barçu, Carles Puyol, nejprve vstoupila do pole právě kvůli Van Gala. Nemůžete podceňovat vliv trenéra, protože v době, kdy sám Puyol téměř opustil tým.

Vítězství nad “Valladolid” v roce 1999 mu umožnilo získat oporu. Bude to trvat několik let a on se stane nepostradatelným kapitánem.