Comeback příběh hotový, Mohammad Amir nyní nastavil tvar série testů v Austrálii

V turnaji, kde hulk-rage batsmen bušil podél osmého, desátého, dvanáctého běhu, Mohammad Amir jim poskytl ztlumené, nehybné, lidské sloupce zmatku. S tímto jedním úhledným trikem by mohl být štíhlý nafouknutý otvor. Zakřivení míče vážným tempem, někdy pryč od tápajícího netopýra, jindy dovnitř, aby padl nebo pahýly. Nalezení této délky, právě tak krátké, aby byl pohyb nejefektivnější, dostatečně nabitý na to, aby se batsmenovi dostalo dopředu.

Později se ve směnách zlomilo kouzlo. Ani jeden pro pragmatickou obranu cross-seamers, širokých yorkerů, pomalých vyhazovačů, Amir by byl odepřen jako každý jiný hráč na desetníky a desítky, jemná křišťálová váza, která se používá na pomíjení levného ležáku. Ale na každém začátku, pro více než dva, byl okamžik, kdy všichni zapomněli nerešpektovat řemeslo.Byl okamžik, kdy se s ním zacházelo jako s nadhazovačem.

Neměl tam být. Ne z nějakých morálních důvodů, ale protože pět let ze hry se suspenzí vypadalo jako příliš mnoho na to, aby mohl hráč překonat. Jak mohl doufat, že dosáhne svých předchozích standardů? Jak to, že ho tato doba nevedla zpátky do oblasti normálu?

Až na to, že to tak není. Vezměte si Patricka Cumminse, australskou teoretickou senzaci rychlosti, která odehrála svůj první test na konci roku 2011 a od té doby se nevrátila.Jeho pět let na vedlejší kolej byla vynucena zraněním, ale nezastavili ho, aby se v únoru mluvil jako potenciální vítěz, potenciální turista do Indie, potenciální hráč Ashes příští rok.

Z Samozřejmě existují rozdíly mezi fyzickou a etickou rehabilitací: zranění hráči jsou daleko více schopni zapojit se do kriketových klubů, rad a týmů, zatímco jsou pozastaveni a mají úroveň finanční podpory. Ale na základní úrovni, nadhazovači, kteří tráví dlouhé časy mimo hru před věkem 25 let, jsou více pravidlem než výjimkou.

Amir je 24 let a letos se vrátil do testovacího kriketu. Během své kariéry hrál 22 testů. Ve svých 25. narozeninách hrál James Pattinson 13. Mitchell Starc hrál 15, stejně jako Josh Hazlewood. Mitchell Marsh hrál 18. Pak je tu Cummins.Všichni z nich měli zranění komplikace, které mladí rychlí nadhazovači zobrazují: stresové zlomeniny, problémy se zády, třísla napětí, zamumlaný katechismus pozdních nočních sportovních reportů. Barney Ronay Přečtěte si více

To vše znamená, že kariéra s rychlým bowlingem, která začíná v jeho mladistvém věku, mohla dobře vidět, jak Amir utrácel podstatnou část posledních pěti let na úkor zranění. Taková zranění mohla otestovat jeho trpělivost s rehabilitací a relapsem. Mohli ho nechat fyzicky znemožněným způsobem, kterým teď není, a vyhnout se nenapravitelným škodám z příliš nadměrného bowlingu. Je to úsek říci, že pozastavení zápasů bylo požehnáním v převleku, ale je tu opravdový případ, kdy říci, že to neskončí tak, že škodí.Možná je nyní vhodnější, aby hrál hluboko do svých 30 let s robustnějším rámem.

Tento snímek dodá tento týden růžový testovací míč na Gabba. Amir byl předtím v Austrálii: šokoval MCG svým prvním pětistupňovým tahem, obsahujícím jména Ponting, Hussey, Clarke, North a Haddin. V té době mu bylo 17 let, ten byl tenký, s bílou čelenkou, opalovacím krémem na oplátku a dospívajícím lemem, který se vznášel nad jedním okem. V těchto dnech se rám trochu vyplnil, vousy mu dávají pohled na IT profesionála žijícího ve snu a musí být srdečně nemocen tím, že je všude, kam jde, vypleněn do vyprávění o vykoupení.

Příběh comebacku se děje: domácímu kriketu, výběru Pákistánu, mezinárodnímu kriketu na Novém Zélandu, Testům u Pána.Vše, co je za ním, jak můžeme jen doufat, jsou okolnosti jeho zákazu. Před ním je Austrálie, a podmínky, které Amir může být dobře umístěn k použití.

Viděli jsme jeho nebezpečí v turné v Cairns: Kriket Austrálie XI čelí Amir pod světly mu dal tři branky pro tři běhy před pne. Každý, kdo se mu v poslední hodině během Brisbaneova testu postaví, si bude pravděpodobně přát, aby byli někde jinde. Prohlídková hra také ukazovala Pákistán je tradiční zápasy na australských hřištích, ale Austrálie také má křehkosti s pálkou a CA XI strana je zničení vypráví o síle pákistánského bowlingu.

Jestliže staré hlavy Misbah-ul- Haq a Younis Khan, obhurate Azhar Ali, protiútok Sarfraz Ahmed, se mohou dali dohromady tak, aby se mohli mísit, aby ten útok mohl zářit.Tato série v plném rozsahu by mohla být bitvou rychlíků, a v sérii pro nadhazovače, spíše než výbuchy nad zástěnou, se Amir mohl mezi nimi postavit. Přispějte k vítězství v Austrálii a zdá se, že pět let v divočině ho nestojí vůbec.