Cibulkova: Jsem 100% přesvědčen, že mohu jít nahoru v žebříčku

DAUHÁ. Slovenská tenistka Dominika Cibulková neochvějně věří, že pátá příčka ve světovém žebříčku ve dvouhře nemusí zůstat její maximem.

“Jsem stoprocentně přesvědčena, že v renkingu můžu jít ještě nahoru. To je mentalita, kterou potřebuji mít. Pokud by jsem jen chtěla zůstat tam, kde jsem, a měla bych obavu z poklesu, takový přístup by mi ani trochu nepomohl, “řekla sedmadvacetiletá Bratislavčanka na nedělní tiskové konferenci v katarském Dauhá, citoval ji web Tennis World. Přečtěte si také: Cibulková někdy třeba brzdit, ale někdy i přitlačit

“Na tom vnímání, že se dokážu vidět výše, pracuji s mým koučem a týmem.Jsem v nové situaci a usiluji se vyrovnat se s ní správně, “dodala Cibulková.

Úřadující koncosezónna šampionka WTA z říjnového Singapuru mohla předminulý týden v Petrohradě poskočit na třetí pozici, ale nakonec z toho nebyla ani čtvrtá příčka, kterou by si vybojovala případným úspěchem v semifinále proti kazašské reprezentantce Julii Putincevovej.

šanci na třetí místo má i nyní v Dohá, kde jako trojka akce začne až v osmifinálovém druhém kole proti úspěšnější z duelu Rusky Anastasie Pavľučenkovová a srbské kvalifikantkou s minulostí vůdkyně počítačového poradí Jeleny Jankovičové.

Cibulková bude v tomto dějišti hrát popáté a premiérově od sezóny 2014.Včetně prohry v osmifinále edice 2011 táhne sérii tří místních nezdarů.

Při debutu už v roce 2008 byla ve štvrťfinále.video //www.youtube.com/embed/XjOo85Kmdqw

“Toto stadium sezóny po vrcholném turnaji v podobě Australian Open a před Indian Wells a Miami bylo pro mě vždy trochu zvláštní. Když jsem v minulosti přicházela do Dohá, většinou to bylo po Fed Cupu a byla jsem velmi, velmi unavená. Teď jsem konečně mohla mít dobrou přípravu, “řekla.

“Kvalitně jsem si v Kataru zatrénovala, zvykla jsem si na povrch a míčky, mě celé prostředí. Velmi se těším na můj vstup do turnaje, na kurtu se cítím dobře.”

Ve dnech 11. – 12. února byla v 1. kole nepřítomena na antuce v Forli proti Italům.světové skupiny PF 2017. Slovenky triumfovali 3: 2.Slovenská tenistka Dominika Cibulková odvrací míček Kazaške Julii Putincevovej ve čtvrtfinále dvouhry na tenisovém turnaji WTA v Petrohradě. (Zdroj: TASR / AP)

Cibulková se vrátila ik finále Australian Open, ve kterém Američanka Serena Williamsová překonala svou starší sestru Venus: “Serena je legenda. Myslím, že pro ni to bylo skvělé. Prohlásila , že má jediný cíl – získat ten titul. Její sebevědomí je něčím, k čemu všechny můžeme vzhlížet. Nuž a Venus…Nechci nebodaj vyznít neuctivě, ale je o dost starší ode mne a stále schopná probojovat se do grandslamového finále. Dává to doufám, opravdu to obdivuji. “