Chvála a kritika pro BHA, jak poslanci debatují o regulátoru péče o koňovité

Kvalifikovaná chvála a některá silně formulovaná kritika byla nabídnuta závodnímu vládnímu tělu jako členové poslanecké sněmovny debatovali o výzvě k vytvoření koňského sociálního regulátora minulou noc.

Nick Rust, generální ředitel britského dostihového úřadu, musí po dvouhodinovém zasedání opustit dojem, že změna vlády by mohla mít za následek, že jeho organizace ztratí některé pravomoci a odpovědnosti, jak členové labouristické organizace Vypadalo to, že mluvené slovo je obecně více ochotno uvažovat o změně status quo.

Vláda je stále přesvědčena, že pro BHA vládní postoj stále není, že není zapotřebí žádného nového regulátora.To bylo přehodnoceno nově jmenovaným ministrem pro dobré životní podmínky zvířat Davidem Rutleym, který shrnul „velmi užitečnou a povzbudivou debatu“ a pochválil BHA za to, že usilovně pracuje na snížení rizika v závodě. mnozí z řečníků trvají na potřebě dalšího snižování, a to nejen v procentech celkového počtu běžců, kteří zemřeli na trati, ale v absolutním počtu, který uvedl za loňský rok 167. „Je třeba udělat ještě více, aby se zajistilo, že tyto údaje budou transparentní a dostupné veřejnosti a já to vznesu, až se setkám s BHA,“ řekl. Rychlý průvodce Závodní tipy na úterý 16. října Show Hide

Debata vznikla z e-petice, kterou vytvořila skupina pro ochranu zvířat Animal Aid, která získala více než 100 000 podpisů.Mike Hill z Labouru jako člen petičního výboru představil případ Animal Aid, že počet úmrtí představuje „zatracující obvinění“ BHA, který byl obviněn z nedostatku naléhavosti v reakci na některé incidenty a neřešení problém zneužití bičů.

Z emocionálního hlediska se Hill vztahoval k úmrtí ze startovního zranění dvouletého velitele v Doncasteru minulý měsíc. Řekl, že „špatný design“ je zodpovědný za to, že se kůň ocitl v pasti a pak se zlomil.Rutley ve svém shrnutí řekl, že BHA by měla „pozorně pozorovat“ při jakýchkoli nehodách při startovacích stáncích. to bylo obecně dělat dobrou práci na blahobytu a bylo to správné tělo, aby pokračovalo v této práci. Labour je Luke Pollard, nicméně, vyvíjel tlak na BHA, aby dělala více.Talking Horses: Timeform mluví o nutnosti mluvit v závodech Přečtěte si více

„I když jsme zaznamenali zlepšení v počtu úmrtí , Kde dál? “řekl Pollard. „Kdy se dostaneme k 0,1% běžců?Kdy bude cíl nulový? “Dodal, že během Labourovy konzultace o politice dobrých životních podmínek zvířat byl v nezávislém regulačním orgánu zjištěn velký veřejný zájem.

Rachael Maskell z Labour, jehož volební obvod zahrnuje York Racecourse, řekl, že byla ohromen důrazem kladeným na blahobyt během prohlídky trati v sobotu. I tak však cítila, že je nezbytný nezávislý regulátor, který by mohl učinit mnoho pro zlepšení důvěry veřejnosti v závody.

Chris Williamson, který popsal BHA jako „mimořádně k ničemu“ při snižování počtu úmrtí koní, mluvil v reakci na Daviesovo tvrzení, že moderní, polstrovaný bič nevyvolává bolest. “Nechte mě, abych vás udeřil,” řekl Williamson. „Myslím, že zjistíte, že bych vám mohl ublížit.“