Bude Liverpool obnovit Jamese Milnera do své nejlepších, nejlepších?

Stewart Downing byl konečně vhodný. O’Neill odmítl pokušení zahájit letní podpis ve výši 10 milionů liber proti Spursům, ale kravata ligového poháru v Portsmouthu v polovině týdne nabídla šanci vyzkoušet něco jiného. Přivedl Downing na levé straně středového pole, Ashley Young přešel napravo a James Milner udělal vzácné starty uprostřed, zatímco obranný Nigel Reo-Coker klesl na lavičku.

Fratton Park, Villa se stala jinou záležitostí.Milner vytvořil jeden gól a druhýkrát se mu podařilo předtím, než Young a Downing zaznamenali také vítězství 4-2. Ings a Milner vypadají pro Liverpoolu lépe než ročník 2014. Přečtěte si více

Víkend stejný lineup narazil Hull City 3-0 (Milner s brilantní lobbed gól a asistovat) a v příštích třech zápasech stejný XI porazil Manchester United, Sunderland (další Milner gól a pomáhat) a Stoke. > Trio se zrychlilo tempem a útočilo za Gabbou Agbonlahorem – všemi kolem 23 let a angličtinou s World Cup 2010 za rohem. A uprostřed toho všeho byl Milner osvobozen. S Stiliyanem Petrovem, který seděl hluboce, se mohl pohybovat a nabít dopředu od středu.Tento James Milner byl nešťastný a všudypřítomný centrální zub, který se nikdy nepřestával otáčet a řídil všechny kousky a kousky kolem něj, připomínající nezkaleného Stevena Gerrarda s nekonečnou košilkou, která se za ním hála jako plášť.

Od té doby Milner hrál ve středu v téměř každém zápasu až do konce sezóny. Villa skončila šestý v Premier League, dosáhla semifinále FA Cupu a finále Ligového poháru – a Milner získal ocenění PFA Young Player of the Year. V Milně udělal Milner 12. místo Bojuje o každého hráče, dosáhl 10. nejvíce gólu, měl sedmou nejvíce dotyku míče a tvrdil, že třetí nejvíce pomáhá.Tady byl hráč, který nebyl zcela špičkou třídy v žádném předmětu, ale přesto schopný plnit všechny povinnosti s neochvějnou kompetencí a příležitostnou brilantností.

Jak Manuel Pellegrini uvedl na Guardian v březnu: “Najděte mi více Kompletní anglický přehrávač. Jsou hráči, kteří jsou technicky lepší, ano. Rychlejší hráči, ano. Hráči, kteří vedou lépe, ano. Ale ukázat mi, kdo dělá vše, co Milner dělá dobře. Není tam ani jeden. “Po úspěšné sezoně 2009-10 nastoupil světový pohár v Jižní Africe. Milner byl v týmu, ale manažer Anglie, Fabio Capello, ignoroval výzvy k použití Milner v poloviční třídě, která by odpovídala formacím v módě (Španělsko, Holandsko, Německo).Italský hráč se utrpěl těžkopádným rozvržením, což se mi nepodařilo. Za mimořádnou sezónu v centru Milner odstartoval tři ze čtyř zápasů Světového poháru. To je do značné míry příběh jeho kariéry od té doby. “Milner je fenomén, chlapík s velkými kuličkami a srdce tak velké,” vysvětloval Pellegrini a otevřel si ruce. “Inteligentní, skvělá mentalita, jeden z těch hráčů, že když ho opustíš, máš tento pocit nespravedlnosti; To bolí proto, že by měl vždy hrát, ale někdy potřebujete technického hráče s dalšími vlastnostmi. “

Byl by lépe pobývat ve vile nebo se přestěhoval do jiného klubu Ligy mistrů?Úspěchy Downingu, Younga a Agbonlahora v průběhu let nenaznačují zřejmou cestu, kterou Milner vynechal – je to konecně vítěz Premier League – ale jeho přestěhování do Liverpoolu letos v létě nabízí naději všem-akční hráč 2010, aby se vrátil do středu.

Vzhledem k tomu, že Pellegrini je zaujatá slova, je to jednoznačně krok poháněný nejen městy, ale Milnerovou touhou po hře. On byl pravděpodobně ujistil o minutách na hřišti u Anfielda, ale jeho místo v taktickém tinkeringu Brendana Rodgerse není okamžitě zřejmé. Najděte mi úplnějšího anglického hráčeManuel Pellegrini

Pravdivé partnerství je Milner a Jordan Henderson spárovány dohromady ve středu.Oba mají podobnou řadu vlastností, jako je vysoká energie, obranná závazek a cílová hrozba, která by Rodgersovi poskytla taktickou flexibilitu, kterou má. Mohli by to být útočící prvky ve třech s Lucasem Leivou, nebo tříbodovou obrannou základnu s Philippe Coutinho; Mohly by se vejít uprostřed čtyřmístného středního pole nebo po stranách diamantu. Riziko pro Milnera je, že jeho adaptabilita se proti němu započítává. Možnost je tam například pro Rodgersa, aby ho využil na full-back nebo wing-back, stejně jako u Henderson a Raheem Sterling v minulé sezóně. Pravidelněji může být Milner používán široce, protože byl pro město a Anglii, místo, které naplňuje zásluhou, ale kde je jeho vliv pochopitelně ztlumen a nedostatek penetrace je vystaven.Jedná se o tuto handymanovou značku, z níž se Milner musí zbavit sebe, pokud se chce vrátit ke zpevnění pravidelného místa ve středu.

Převodové okno může také diktovat svou roli: Gerardův výstup opustí prázdné místo v centru Ale přijde koncem léta, díra ve tvaru šterlinků může vyžadovat naplnění křídla. Simon Curtis, příznivec a spisovatel Manchester City, není přesvědčen, že Milner bude ve středu vést pravidelné místo. “Je zřejmé, že se nyní rozhodl, že jednou zaujme své vlastní potřeby: chce hrát více pravidelně a věřím, že chce hrát více centrálně. Ať už to bude možné u Anfielda, nevím. “

Jak Liverpool využívá tyto kvality, je třeba vidět.Existuje spousta příběhů o zbytečném talentu ve fotbale, ale divná věc o Milnerovi je, že odpověď byla tam, vyražená na trofej PFA po šesti měsících oceněných výstřelů v centru týmu.

Novináři si všimli jeho transformace. O’Neill to rozpoznal večer ve Fratton Parku. Pět a půl roku, Milner musí doufat, že to Rodgers taky vidí.