Bude Hopoate volba náboženství nad NRL může vést ostatní k tomu, aby se vzdali nedělních her

Penrith Panther Dallin Watene-Zelezniak říká, že rozhodnutí Will Hopoate zvolit náboženství přes rugbyovou ligu bude mít za následek, že mladí hráči budou v neděli přestat hrát. Canterbury full-back Hopoate obdržel požehnání trenéra Desa Haslera a jeho klubu, aby vynechal nedělní zápasy této sezóny NRL kvůli jeho víře Mormonů. Watene-Zelezniak patří ke stejné víře a před dvěma lety Musel zvážit, zda bude následovat jeho náboženství a jít na dvouletou misi podobnou Hopoate.20-letý obdivoval postoj Hopoate a očekává, že stále více mladých hráčů požádá o dovolenou v neděli kvůli svému náboženství. NRL považuje John Hopoate za případ řešení sporů “zavřeno”. Přečtěte si více

Vždycky vzhlíželo k Willovi a nikdy jsem nevěděl, že bys mohl udělat, “řekl Watene-Zelezniak. “Ale on otevřel dveře pro mnoho lidí a má štěstí, že jeho trenér a generální ředitel jsou za tím a on si může užívat této příležitosti, aby nedělal v neděli.” Watene-Zelezniak řekl, Podobná klauzula byla vložena do jeho smlouvy, protože když začal, věřil, že potřebuje hrát v neděli k další kariéře. Řekl, že v budoucnu uvažuje o chybějících nedělních hrách a chtěl následovat ve stopách Hopoate.

“Moje víra vždycky přichází jako první, vždy to má.Moje víra a rodina a fotbal po tom, “řekl Watene-Zelezniak. “Fotbal je něco, co mám ráda, je to, s čím jsem dospěl. Rozhodl jsem se, zda budu hrát v neděli…Myslel jsem si, že pokud bych chtěl z kariéry udělat, pak jsem musel (hrát v neděli). “

Hopoate momentálně hledá 1,83 milionu dolarů škody od jeho bývalého klubu Parramatta. V probíhajícím řízení před Nejvyšším soudem byly dokumenty předložené ve slyšení ve čtvrtek ukázaly, že společnost Hopoate hledala náklady i zájem i poté, co Eels údajně odmítl dohodu. Podle pozměněného prohlášení, Parramatta poskytla manažerovi společnosti Hopoate, Tyran Smith, s kontraktovou nabídkou 9. dubna 2015, uvedla Fairfax Media.Dále tvrzení uvedlo, že společnost Hopoate podepsala a vrátila nabídku následující den a že 16. dubna strany uzavřely smlouvu o NRL.

Ve svém obhajobě Parramatta připustila, že Smithovi byla podána nabídka, ale Tvrdí, že “nevykonaná smlouva nepředstavuje závaznou smluvní dohodu”. Mluvčí NRL potvrdil společnosti Fairfax, že pokud by společnost Hopoate úspěšně vyplatila výplata, nebude muset vyjmout platový limit společnosti Parramatta. Úhoře již vyšetřuje NRL pro údajné porušení platových limitů.