Archie Thompson se rozloučí s Melbourne, když vítězství hraje napjatou kresbu ACL

Melbourne Victory míří do Koreje s osudovým ligovým turnajem v Asijské šampionátu rovnoměrně po 1-1 remíze s Jeonbuk Motors v úterý večer. Poté, co Besart Berisha vedl otvírák, strana A-ligy byla zakončena jejich korejskými soupeři, připouštějící ekvalizér z volného kopu. Zatímco Berisha běžel Jeonbuk roztrhal celou noc a byl smůlu nepřidávat k jeho pátý minutový gól, věřící Vítězství přišel oslavit další dopředu. Dvanáct set lidí, kteří se do klubu dostali po 11 sezónách, slyšel jméno Archieho Thompsona celou noc na rozloučenou. Žádný důvod, proč duo A-League se nemůže odvážit snít o asijské slávě | John Duerden Přečtěte si více

Pocty pokračovaly i po jeho nahrazení jako 37letý vrh na tréninku.Thompson má ještě jeden vzhled, který se objeví v námořnictvu – v noci v Jeonju – a na jeho důkazu bude Victory mít všechny důvody, proč je pozitivní.

První noha byla napjatá záležitost, při praskání a plném šancí. Dobrá práce Leigha Broxhama přinesla otvíráčku. Drobný útočník se ujal svého atletika, který se zvedl vysoko na poločasně odkráčel koule před brankářem Jeonbuk Kwon Suntae. Beriša se vrhl dovnitř a mířil domů z blízkého okolí.

Vítězství nevedlo dlouho. Nejlehčí dotyk od Matthieu Delpierre, který se připojil k Thompsonovi a Kostovi Barbarousům při rozloučení s AAMI Parkem, přinesl působivý záložník Han Kyo-vyhrál těsně mimo krabici.Leonardo vzal výsledný volný kop s takovou přesností, že vítěz brankář Lawrence Thomas se přesunul pouze, aby si vybral míč z jeho sítě. Po Leonardově ekvalizéru se Korejci posadili a namočili tlak. Vítězství ovládlo držení, ale bylo zmařeno Jeonbukovou dobře vyvrtávanou obranou. Chcete-li pokračovat do posledních osmi z Asijské ligy mistrů, strana Kevina Muscata bude potřebovat vítězství nebo branek s naloženou brankou příští úterý večer.