Ale Ferguson neměl v úmyslu tak drasticky změnit

Po dobu dvou let si Sir Alex nemohl najít správnou pozici pro Veronu, kde by byl pro tým nejužitečnější. Argentinec nebyl ani klasickým „deseti“, ani hlubokým hercem. Jeho hra se zdála příliš pomalá a ne intenzivní pro mistrovství Anglie.

V celostátním reprezentaci v Argentině se Marcelo Bielsa podařilo najít pro Veronu vynikající partnery v osobě Juan Roman Riquelme a Esteban Cambiasso. Juan Sebastian s nimi dokázal doplnit jeden při útoku a další několik pomohl při práci na obraně. Ve schématu 4-3-1-2 se Veron cítil jako ryba ve vodě.

Hrdina jiné doby. Příběh Juan Sebastian Verona v MJ

Ale Ferguson neměl v úmyslu tak drasticky změnit herní styl svého Manchesteru United, kdyby se chtěl vzdát 4-4-2. Nakonec, když se kupující ve tváři Chelsea objevil ve Veroně, argentinský prodal bez soucitu, zachránil 19,35 milionů liber. O dva roky později, návraty v Londýně a pronájem období v Inter, Juan Sebastian Veron se vrátil do Argentiny, kde on byl podepsán jeho rodnými Estudiantes za £ 2 miliony. Evropský příběh “Zaklínač” je u konce …

Mnoho fanoušků MJ stále přemýšlí, jaké by to bylo, kdyby se Juan Sebastian Veron ocitl na Old Trafford o něco později – když kontinentální tendence v taktice stále začaly ovlivňovat a měnit anglické týmy. Je neuvěřitelně těžké odpovědět na tuto otázku.

Jediné, co lze říci, je to, že Veron nevyhověl očekáváním, které mu byly uloženy, a nesplnil vynaložené peníze. Nicméně, jeho hra nemůže být nazývána katastrofickým selháním, což je to, na čem mnozí současníci hřích. Argentinec nebyl hlavním viníkem selhání MJ v sezóně 2001/02. Prostě nevykonal zázrak, který se od něj očekával. Možná, že na Old Traffordu se ukázalo, že je to hrdina jiného času. Ale co hrdina!