31letý Slovene zvítězil v druhé sezóně v Bergamu

Josip ILIICHICH (“Atalanta”) – 277 tahů

31letý Slovene zvítězil v druhé sezóně v Bergamu, ve které dokázal dokázat, že úspěšný premiérový rok není triviální náhoda. Pokud v mistrovství 2017/18 Iličić vstřelil 11 gólů a 8 asistentů, nakonec potvrdil svou schopnost a svůj význam pro tým s 12 góly a 7 asistencemi. Pokud k tomu přidáme mnohostranný technický arzenál, který Josip neunavil z demonstrace, pak pochybnosti o jeho výhodě nákupu před dvěma lety úplně zmizí. Mimochodem, 77,6% úderů provedených Ilichichem bylo úspěšných.

2. SUSO (“Miláno”) – 317 tahů

Španěl Suso je jedním z mála Rossoneri, jehož hra jako celek nemůže být na konci sezony kritizována. V důsledku tohoto fotbalového hráče 35 zápasů v Serie A, 7 gólů a 10 asistencí. Jeho vybavení často nezanechávalo šanci na úspěch jeho soupeřů, což je důvod, proč Suso nebyl jen druhý v počtu dokončených tahů v šampionátu, ale také jeden z nejlepších v kvalitě s ukazatelem 80,1%.

1. Federico CHIEZA (Fiorentina) – 340 úderů

Výsledky sezóny 2018/19. Top techies 5 nejlepších lig v Evropě

S dobrými fotbalovými geny je Federico Chiesa ve 21 letech jedním z nesporných vůdců Fiorentiny. Mladý winger byl druhý v týmu, co se týče počtu hlav a asistencí (6, resp. 3) a získal naprosto stejné výsledky s dalším potomkem legendárního fotbalistu v minulosti – Giovanni Simeone. Technika Federico Chiesa – jedna z jeho hlavních zbraní na hřišti, kterou nechce unavovat. To, co je pravdivé, má stále ještě něco, na čem by měl prstenec pracovat (68,8%), což, upřímně řečeno, není působivé.