23-letý winger se v létě minulého roku přestěhoval

Dalším zástupcem Hoffenheimu v našem hodnocení, jehož přítomnost zde dokazuje, jak ne zcela „modrobílý“ využil svého herního potenciálu a příležitostí v sezóně. Schultz a Kadezhabek dokončili 48 klíčových programů, které pomohly Hoffenheimovi dosáhnout 70 gólů a stát se třetím týmem Bundesligy-2018/19 ve výkonu. Ale vynechali spoustu „modrobílých“ – 52 gólů. Z týmů, které skončily v žebříčku výše, nikdo jiný nevynechal.

FRANCIE. LIGA 1

3. Jonathan BAMBA („Lille“) – 19 klíčových programů

23-letý winger se v létě minulého roku přestěhoval do tábora „psa“ jako volný agent a dokončil se v sezóně. Bamba se stal druhým, poté, co byl Pepe, světlý hráč „Lille“, obzvláště zapomenutý ve hrách tohoto týmu. Nestandardní akce záložníka, dobrá technika a vidění v terénu vedly k tomu, že Jonathan mohl významně zhoršit činnost svého týmu v útoku. Je pravda, že 19 klíčů prochází proti zbytku šampionátu a vypadá více než skromný indikátor, ale Bamba se může pochlubit 13 góly a 3 asistencemi.

2. Nicolas PEPE („Lille“) – 21 klíčových programů

Nicolas Pepe byl snad hlavním objevem skončeného mistrovství Francie. Někdy se zdálo, že v něm nastoupil duch Cristiana Ronalda nebo Lionel Messi – Pobřeží slonoviny bylo na fotbalovém hřišti tak dobré. Jako výsledek – 21 klíčových programů, ale co je důležitější, Nicolas se dokázal odlišit od 22 cílů a 11 asistencí. Toto dovolilo Pepeovi, aby se umístil na druhém místě v kohortě nejlepších střelců ligy, stejně jako na sdílení 2-3 místa s Angelem Di Maria v tabulce nejlepších asistentů šampionátu.